Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2018, 12:57

O thajských chlapcoch chcú nakrúcať filmy. Vláda na to bude dohliadať

Thajský vládny úrad pre film už aj v súčasnosti reguluje produkciu filmov zahraničných spoločností na území Thajska.

O thajských chlapcoch chcú nakrúcať filmy. Vláda na to bude dohliadať
Zdroj: TASR/AP

Thajská vojenská vláda v piatok vyhlásila, že chce mať pod kontrolou filmové vyobrazenie utrpenia a hrdinskej záchrany mladých futbalistov z jaskyne na severe krajiny. Udalosť vyvolala celosvetový záujem a upútala pozornosť mnohých zahraničných režisérov, informuje agentúra AP.

Thajský minister kultúry Vira Rodžpočanarat uviedol, že na budúcotýždňovom zasadaní kabinetu navrhne vytvorenie osobitnej komisie na dohľad nad produkciou takýchto filmov, dokumentov a videí súvisiacich s 12 mladými futbalistami a ich 25-ročným trénerom, ktorí uviazli v jaskyni v dôsledku povodní na takmer tri týždne.

Thajský vládny úrad pre film už aj v súčasnosti reguluje produkciu filmov zahraničných spoločností na území Thajska, pripomína AP. Thajský minister kultúry však uviedol, že komisia, ktorej členovia budú z viacerých ministerstiev, bude vykonávať dohľad na obsahom, licenčnými záležitosťami a ochranou súkromia zachránených chlapcov a ich rodín.

Dvanásť futbalistov, chlapcov vo veku 11 až 16 rokov, a ich 25-ročný tréner uviazli v jaskynnom komplexe Tcham Luang Nang Non v provincii Čiang Rai na severe Thajska 23. júna, keď im blesková záplavová voda znemožnila vyjsť jediným východom z jaskyne.

Vyslobodili ich po takmer troch týždňoch počas namáhavej trojdňovej záchrannej operácie, na ktorej sa zúčastnili špičkoví jaskynní potápači. Tí pomáhali chlapcov vyviesť von z jaskyne - viedli ich úzkymi chodbami zaplavenými vodou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.