Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2018, 19:00

Rastislav Káčer: Slovensko je ďalej ako Maďarsko. Aj Fico pochopil, že Orbánove recepty tu fungovať nebudú

  • Bývalý slovenský veľvyslanec v Budapešti Rastislav Káčer sa v HNtelevízii vyjadril ku kontroverzným udalostiam v Maďarsku.
  • Prečo sa téma Georga Sorosa ako hrozby presunula z Budapešti aj do Bratislavy?
  • Pomohla nezvládnutá migračná kríza Viktorovi Orbánovi?
  • Má Viktor Orbán v Maďarsku alternatívu?
  • Odpovede nájdete v rozhovore.

"Teraz bol ten moment, kedy človek potrebuje odísť." Tak zhodnotil v HNtelevízii bývalý slovenský veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer dôvody konca vo funkcii, ktorú po piatich rokoch opustil tento mesiac.

Počas svojho pôsobenia v Budapešti viackrát jeho meno rezonovalo aj na Slovensku. Najviac zrejme vtedy, keď reagoval na slová vtedajšieho premiéra Roberta Fica, ktorý spochybňoval stretnutie prezidenta Andreja Kisku s americkým finančníkom Georgom Sorosom. „Hnus a humus v netolerovateľných dávkach,“ napísal vtedy na sociálnej sieti.

V rozhovore uznal, že nešlo úplne o diplomatické vyjadrenie. "Toto nebola úplne korektná reakcia od veľvyslanca, skôr taká osobná občianska reakcia," povedal.

Soros je mimoriadne obľúbeným terčom konšpiračných teoretikov, ktorí ho obviňujú z mnohých svetových problémov, vrátanie migračnej vlny v Európe, čoho sa chopil a z čoho ťaží maďarský premiér Viktor Orbán. Káčer však tvrdí, že "neexistuje nijaké Sorosovo sprisahanie."

Zároveň si myslí, že Slovensko je v kvalite demokracie ďalej ako Maďarsko a preto vyťahovanie Sorosa u nás nebude mať taký úspech ako u našich južných susedov. "Orbánove recepty na Slovensku fungovať nebudú. Aj Fico pochopil, že na Slovensku to nefunguje," vyhlásil Káčer.

V Maďarsku to však Orbánovi dopomohlo k silnej pozícii. "Žiaden náš premiér nemá pozíciu ako Viktor Orbán," tvrdí.

Hoci Orbána kritizuje, Káčer nepopiera, že mu je ľudsky sympatický. "Je to jeden z najschopnejších politikov, akého som ja v živote stretol," vyhlásil s tým, že maďarský premiér je šarmantný človek.

Celý rozhovor s Rastislavom Káčerom si pozrite vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.