Reuters
StoryEditor

Trump: Rusko bude tvrdo bojovať za to, aby vo voľbách pretlačili demokratov

24.07.2018, 18:39
Autor:
ČTKČTK
Voľby do Snemovne reprezentantov a do tretiny Senátu sú naplánované na november.

Americký prezident Donald Trump je veľmi znepokojený, že Rusko sa bude všemožne snažiť o ovplyvnenie novembrových parlamentných volieb v USA. Napísal to dnes na twitteri. Prezident sa obáva, že Moskva bude pretláčať demokratov.

"Som veľmi znepokojený, že Rusko bude veľmi tvrdo bojovať za to, aby malo vplyv na nadchádzajúce voľby. Vzhľadom na skutočnosť, že žiadny prezident nebol voči Rusku tvrdší ako ja, budú veľmi tvrdo pretláčať demokratov. Rozhodne nechcú Trumpa!" píše sa v Trumpovom tweete.

Referendum o Trumpovi

Voľby do Snemovne reprezentantov a do tretiny Senátu sú naplánované na november. Rad komentátorov ich označuje za referendum o Trumpovi a jeho politike, ktorá Ameriku rozdeľuje.

Demokrati dúfajú, že sa im vo voľbách podarí ovládnuť obe komory parlamentu, kde majú doteraz väčšinu republikáni.

Debaty o údajnom vplyvu Ruska na americké volebné procesy ovládajú už dlhé mesiace americkú politiku a zosilneli po rusko-americkom samite z minulého týždňa.

Trump o zasahovaní Ruska do amerických volieb:

Prezident na ňom de facto podporil "veľmi mocné" argumenty ruského vodcu Vladimira Putina, že Rusko sa do amerických prezidentských volieb v roku 2016 nevmiešavalo.

Trump spochybnil spravodajské služby

Trump tak spochybnil prakticky jednomyseľné tvrdenie všetkých amerických spravodajských služieb, ktoré Moskvu z pokusov ovplyvniť voľby obviňujú.

Kritiku svojich odporcov z radov bývalých pracovníkov bezpečnostných služieb odmietol s hrozbou, že im odoberie bezpečnostné previerky.

Hoci šéf Bieleho domu minulý týždeň vysvetľoval svoju prístupnosť ruským argumentom prerieknutiam, demokratickí, ale aj mnohí republikánski kongresmani Trumpa za jeho správanie na helsinskom samite ostro kritizovali. V nedeľu však prezident na twitteri debatu o zasahovanie Ruska do volieb označil za "veľký podvod".

01 - Modified: 2022-11-09 14:35:01 - Feat.: - Title: Posledný úrad J. B. 02 - Modified: 2022-07-10 07:10:49 - Feat.: - Title: Stúpajúca hladina oceánu? Máme väčšie problémy, vyhlásil Donald Trump 03 - Modified: 2022-05-30 14:02:23 - Feat.: - Title: Vášeň Američanov pre Ukrajinu upadá. Vo voľbách budú občania riešiť úplne iné veci, myslia si politici 04 - Modified: 2022-04-21 11:10:45 - Feat.: - Title: Keď výraz hovorí za všetko. Trump radil Zelenskému, aby spolupracoval s Putinom 05 - Modified: 2022-02-22 08:05:06 - Feat.: - Title: V americkej verzii App Store je dostupná aplikácia k novej Trumpovej sociálnej sieti
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. marec 2023 22:54