Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2018, 10:45

"Muselo to byť jednoduché." Trumpovi vysvetľovali obchodnú politiku farebnými kartičkami

Šéf Európskej komisie prišiel na stretnutie s americkým prezidentom vyzbrojený pestrofarebnými kartičkami.

"Muselo to byť jednoduché." Trumpovi vysvetľovali obchodnú politiku farebnými kartičkami
Zdroj: Reuters

Šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker vysvetľoval americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, ako fungujú medzinárodné obchodné politiky.

Ako pomôcku využíval pestrofarebné kartičky, ktoré obsahovali minimum informácií, píše Wall Street Journal (WSJ).

Tlačová konferencia po stretnutí Trumpa s Junckerom: 

Kartičky mali slúžiť na zjednodušené vysvetlenie komplexných otázok. Cieľom malo byť vysvetliť postoje Európskej únie čo najefektívnejšie.

Ako píše WSJ, Juncker mal mať so sebou viac ako dvanásť takýchto kartičiek, pri čom každá obsahovala minimum informácií a bola zameraná na jednu konkrétnu záležitosť. Medzi ich témami bol napríklad automobilový obchod alebo regulácie v oblasti obchodu s liekmi. 

Trump je známy tým, že nemá rád dlhé dokumenty, ktoré obsahujú príliš veľa detailov a na to sa zamerali aj členovia Junckerovho tímu. "Muselo to byť veľmi jednoduché," povedal novinárom predstaviteľ Únie, ktorý bol na stretnutí. 

"Vedeli sme, že to nebude akademický seminár," dodal. 

O tom, že Donald Trump má rád veľmi jednoduché dokumenty a vizuálne pomôcky ako grafy alebo mapy písala už v máji 2017 agentúra Reuters. Jej zdroj okrem iného vtedy povedal, že Trumpovi poradcovia strategicky umiestňujú prezidentovo meno do dokumentov čo najčastejšie, "pretože číta ďalej, ak je spomenutý."

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.