Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2018, 07:36

Štyroch členov Pussy Riot po prepustení z väzenia opäť zadržali. Dôvod je neznámy

Členom Pussy Riot zakázali tiež na nasledovné tri roky účasť na akýchkoľvek športových podujatiach.

Pussy Riot
Zdroj: Reuters

Štyroch aktivistov ruského zoskupenia Pussy Riot, odsúdených v polovici júla na 15-dňové väzenie za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve, v pondelok krátko po prepustení z väzenia opätovne zadržali. Informovala o tom spravodajská stanica BBC.

Piotra Verzilova, Oľgu Kuračjovovú, Oľgu Pachtusovovú a Niku Nikulšinovú odsúdili v súvislosti so zmieneným incidentom na 15 dní väzenia. Podľa súdu porušili pravidlá platné pre divákov na športových podujatiach a zneužili policajné uniformy, v ktorých vbehli na ihrisko počas finálového zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom.

​Samotní aktivisti uviedli, že takýmto spôsobom len chceli protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku.

Členom Pussy Riot zakázali tiež na nasledovné tri roky účasť na akýchkoľvek športových podujatiach.

Podľa BBC doposiaľ nie je jasné, prečo ich ruské úrady opätovne zadržali.

O zadržaní informoval na Twitteri Piotr Verzilov, manžel ďalšej z členiek skupiny Nadeždy Tolokonnikovovej. Uviedol, že jeho i zvyšné tri členky Pussy Riot, ktoré boli v inom väzení, zadržali, keď chceli tieto zariadenia opustiť.

V neskoršom príspevku v ruštine spresnil, že štvorica aktivistov nie je z ničoho obvinená. Policajná stanica v moskovskej štvrti Lužniki však podľa jeho slov "dostala príkaz" ponechať ich cez noc vo väzbe pre nespresnené procedurálne opatrenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.