Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2018, 23:48 Aktualizované dňa 01.08.2018 o 07:12

V Mexiku sa zrútilo lietadlo so stovkou ľudí na palube. Všetci prežili

Hospitalizovať museli 49 osôb, väčšina má ľahšie poranenia.

V Mexiku sa zrútilo lietadlo so stovkou ľudí na palube. Všetci prežili
Zdroj: Reuters

Pri nehode lietadla, ktoré spadlo krátko po vzlietnutí v utorok na severe Mexika, bolo zranených takmer päťdesiat ľudí. Informoval o tom guvernér štátu Durango, podľa ktorého haváriu prežilo všetkých 99 pasažierov aj štyria členovia posádky. Príčinou pádu lietadla, ktoré štartovalo v búrke, mohol byť podľa neho silný náraz vetra.

Stroj Embraer 190 spoločnosti Aeromexico vzlietol v utorok popoludní miestneho času (neskoro večer SELČ) z letiska v meste Durango a mieril do viac ako 500 kilometrov vzdialenej metropoly Mexiko.

Krátko po štarte však začal klesať a spadol na neďaleké pole. Zo stroja sa podľa záberov miestnej televízie vyvalil stĺp dymu, ale predtým, než ho pohltili plamene, stihli ho cestujúci aj posádka opustiť.

Všetci prežili

Hovorca miestneho úradu civilnej obrany najprv médiám povedal, že bolo zranených približne 80 osôb. Guvernér štátu Durango José Aispuro neskôr uviedol, že do nemocníc previezli 49 zranených.

Pilot a jeden ďalší človek sú podľa neho vo vážnom, ale stabilizovanom stave. Zranenia väčšiny ostatných sú ľahšie.

"Našťastie sme už našli všetkých 103 ľudí, teraz vieme, kde každý z nich je, čo nás veľmi upokojilo," uviedol Aispuro po niekoľkohodinovom zásahu tímov záchranárov a hasičov.

Štart počas búrky

Niektorí svedkovia tvrdia, že lietadlo začal klesať krátko po štarte, zatiaľ čo ďalší uvádzajú, že na odletovej dráhe ani nenabral výšku a letel tesne nad zemou, po čom spadol. Zhodujú sa na tom, že sa pilot pokúšal vzlietnuť počas búrky sprevádzanej mohutným krupobitím.

Podľa guvernéra zasiahol lietadlo bezprostredne po vzlete náraz vetra, kvôli ktorému stroj stratil rýchlosť a zavadil ľavým krídlom o zem.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.