Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2018, 18:04

LeBron James kritizoval Trumpa, ten sa mu vysmial a odkázal, že má radšej Jordana

Americký prezident sa na twitteri posmešne vyjadril na adresu hviezdneho basketbalistu, ktorý ho predtým ktitizoval.

Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump sa posmešne vyjadril o najlepšom súčasnom basketbalistovi sveta LeBronovi Jamesovi, ktorý predtým kritizoval Trumpovu snahu zakázať športovcom kľačať pri hymne.

Prezident nepriamo označil Jamesa za hlupáka a vyhlásil, že má radšej jeho predchodcu v úlohe najväčšej basketbalovej hviezdy Michaela Jordana.

Trumpa, ktorý je známy prudkými a často hanlivými reakciami na kritiku voči svojej osobe, nahneval piatkový Jamesov rozhovor s televíziou CNN.

V ňom černošský športovec hovoril o tom, že mu basketbal dal šancu stretnúť sa s ľuďmi z odlišného prostredia a etnika.

"On (Trump) nás rozdeľuje a za posledných pár mesiacov som si všimol, že tak trochu využíva šport, aby nás rozdelil, a to je niečo, s čím sa nemôžem stotožniť, pretože viem, že pri športe som sa prvýkrát dostal blízko k niekomu bielemu," vyhlásil James. Šport by podľa neho mal ľudí spájať, ale Trump kritikou hráčov amerického futbalu, ktorí na protest proti policajnému násiliu na černochoch kľačia pri hymne, robí pravý opak.

Prezident, ktorý je na dovolenke vo svojom golfovom klube v štáte New Jersey, reagoval na jeho slová na twitteri, kde sa nevyberavo vyjadril o inteligencii Jamesa i moderátora Dona Lemona.

"S LeBronom Jamesom práve viedol rozhovor najhlúpejší muž z televízie, Don Lemon. Podarilo sa mu, aby vedľa neho vyzeral James chytrý, čo nie je ľahké. Mám rád Mika!" napísal Trump v narážke na bývalú basketbalovú hviezdu Michaela Jordana, ktorému podľa expertov James konkuruje v nepriamom súboji o najlepšieho hráča histórie.

Trump sa opakovane neúspešne pokúšal presvedčiť kluby, aby prepustili hráčov, ktorí kľačia pri  predzápasovej hymne.

Jeho aktuálna poznámka vyvolala na twitteri množstvo odmietavých reakcií, podľa ktorých podobné reakcie nie sú hodné prezidentského úradu.

Prezident však nerozvážne slová na adresu svojich kritikov používa bežne a na popularite medzi jeho voličmi mu to podľa prieskumov neuberá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.