Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2018, 16:45

VIDEO: Švajčiarskou dedinkou sa prehnala bahnová povodeň. Lietali aj kamene, pripomínalo to lávu

Bleskovú povodeň plnú bahna na juhozápade Švajčiarska spôsobil podľa miestnych médií silný dážď v horách nad dedinou.

VIDEO: Švajčiarskou dedinkou sa prehnala bahnová povodeň. Lietali aj kamene, pripomínalo to lávu
Zdroj: Delphine Thurre via Reuters

Dedinu Chamoson vo Švajčiarsku zasiahla v utorok podvečer blesková povodeň plná bahna. Ničivé následky prudkého dažďa zachytili miestni obyvatelia na svoje mobilné telefóny. Z rozvodnenej rieky lietali vzduchom nielen kamene, ale aj bahno.

Podľa švajčiarskeho portálu RTS boli ešte v stredu kvôli utorkovej bleskovej záplave uzavreté dve cesty vedúcej do Mayens de Chamoson a Ovronnaz a na mieste prebiehali upratovacie práce. Bahno a kamene z rieky totiž zasiahli práve tieto dve komunikácie.

Bleskovú povodeň plnú bahna na juhozápade Švajčiarska spôsobil podľa miestnych médií silný dážď v horách nad dedinou. Portál Severe Weather Europe uviedol, že počas desiatich minút spadlo v tejto oblasti 18 milimetrov zrážok, za hodinu potom 50 milimetrov.

Rieka a valiace sa bahno pripomínalo lávu. Práve tento nevšedný úkaz si na svoj mobilný telefón natočilo aj niekoľko ľudí z dediny.

Podľa informácií nebol nikto počas povodne zranený, výška škôd a upratovacie práce sa však vyšplhajú na desaťtisíce eur. Ničivá rozvodnená rieka poškodila niekoľko budov, áut a dva cestné mosty.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.