Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2018, 14:16

VIDEO: Natočili kolóny nákladiakov, ktoré mimo oficiálnych priechodov prekračujú hranicu z Ruska k separatistom

Na záberoch, zhotovených minulý týždeň v noci z utorka na stredu, sú viditeľné dve kolóny nákladných automobilov.

VIDEO: Natočili kolóny nákladiakov, ktoré mimo oficiálnych priechodov prekračujú hranicu z Ruska k separatistom
Zdroj: Youtube

Kontrolná misia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) zaznamenala na východe Ukrajiny pohyby kolón nákladných automobilov prekračujúcich rusko-ukrajinskú hranicu mimo oficiálnych priechodov. Videozáznam z monitorovacích dronov OBSE sa dnes objavil v ruských médiách.

Na záberoch, zhotovených minulý týždeň v noci z utorka na stredu, sú viditeľné dve kolóny nákladných automobilov, ktorých nákladový priestor kryli plachty.

V jednej kolóne cestovalo nespevnenými cezhraničnými cestami osem šesťkolesových nákladných vozov, v druhej šesť. Druhú z kolón terénom viedol armádny džíp.

V správe kontrolnej misie OBSE sa tiež uvádza, že na povstaleckom území asi 50 kilometrov juhovýchodne od Luhansku sa nachádza "dočasný tábor".

Na jeho území bolo zaznamenaných 15 obrnených armádnych vozidiel s čiernymi poznávacími značkami. Tábor bol zistený neďaleko cesty vedúcej do Ruska.

Ukrajinskí predstavitelia v spoločnom stredisku pre kontrolu a koordináciu, ktorá dohliada na prímerie v Donbase, oznámili, že len za júl sa na území kontrolovanom proruskými separatistami zvýšil počet ťažkých zbraní 8,5-krát. Oznámila to dnes rozhlasová stanica Echo Moskvy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.