Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2018, 17:22

Rusko sa chystá na obrie manévre, Putin nariadil bleskovú previerku vojsk

Súčasťou previerky je podľa ruského ministra obrany Sergeja Šojgua šestnásť špeciálnych vojenských cvičení.

Rusko sa chystá na obrie manévre, Putin nariadil bleskovú previerku vojsk
Zdroj: Reuters

Blesková previerka bojovej pripravenosti vojsk na rozsiahlom území Ruska začala dnes ráno z rozkazu vrchného veliteľa Vladimira Putina. Oznámila to agentúra TASS.

Previerka má byť predohrou septembrových manévrov Vostok 2018, ktoré budú najväčším cvičením na ruskom území za posledných takmer 40 rokov.

Do najvyššej bojovej pohotovosti boli podľa ruskej agentúry uvedené jednotky centrálneho a východného vojenského okruhu, výsadkári a diaľkové a dopravné letectvo.

Súčasťou previerky je podľa ruského ministra obrany Sergeja Šojgua šestnásť špeciálnych vojenských cvičení. Vojenské lietadlá budú údajne nacvičovať okrem iného aj pristávanie na cestách na Ďalekom východe.

O začatí päťdňovej previerky dnes Moskva informovala pridelencov všetkých členských krajín Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, uviedol TASS.

Vojenské cvičenia Vostok 18 sa má podľa Šojgua radiť k najväčším, pokiaľ ide o rozsah územia, aj o početnosť vojsk.

Strategických manévrov sa zúčastnia aj čínske a mongolské jednotky. Kremeľ dnes nevylúčil, že cvičeniu bude prihliadať aj Putin.

Pozrite si aj rozhovor s analytikom Alexandrom Dulebom z marca 2018 o situácii v Rusku:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.