Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.08.2018, 18:17

Trump straší demokratmi: Všetko násilne zvrhnú

Americký prezident o možnom víťazstve demokratov varoval zástupcov cikrví.

Trump straší demokratmi: Všetko násilne zvrhnú
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump na stretnutí s evanjelickými predákmi v Bielom dome varoval, že víťazstvo demokratov v nadchádzajúcich parlamentných voľbách môže skončiť násilnou zmenou jeho doterajšej politiky. Dodal tiež, že novembrové hlasovanie je referendom o slobode slova a vierovyznania, napísal dnes portál BBC.

Trump pre evanjelických činiteľov usporiadal v pondelok večeru. Stretnutie bolo neverejné, do médií však unikla zvuková nahrávka prezidentovho prejavu.

V ňom žiadal kresťanské konzervatívne zoskupenia o pomoc a tvrdil, že ich len jedny voľby delia od straty všetkého.

"Nie je to o tom, kto má koho rád. V stávke je, že oni zvrhnú všetko, čo sme doteraz urobili, a urobia to rýchlo a násilne. A násilne. Je tu násilie. Keď sa pozriete na Antifa, tak sú to násilníci," povedal Trump. Antifa je antifašistické a krajne ľavicové hnutie, ktoré prezident v minulosti kritizoval.

Novembrové parlamentné voľby v USA sú považované za test prezidentovej popularity. Demokrati sa snažia využiť Trumpovu neobľúbenosť k ovládnutiu aspoň jednej z dvoch komôr Kongresu USA. Ak by sa im to podarilo, skomplikovali by tým Trumpovi zostávajúce dva roky jeho funkčného obdobia.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.