Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.08.2018, 18:17

Trump straší demokratmi: Všetko násilne zvrhnú

Americký prezident o možnom víťazstve demokratov varoval zástupcov cikrví.

Trump straší demokratmi: Všetko násilne zvrhnú
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump na stretnutí s evanjelickými predákmi v Bielom dome varoval, že víťazstvo demokratov v nadchádzajúcich parlamentných voľbách môže skončiť násilnou zmenou jeho doterajšej politiky. Dodal tiež, že novembrové hlasovanie je referendom o slobode slova a vierovyznania, napísal dnes portál BBC.

Trump pre evanjelických činiteľov usporiadal v pondelok večeru. Stretnutie bolo neverejné, do médií však unikla zvuková nahrávka prezidentovho prejavu.

V ňom žiadal kresťanské konzervatívne zoskupenia o pomoc a tvrdil, že ich len jedny voľby delia od straty všetkého.

"Nie je to o tom, kto má koho rád. V stávke je, že oni zvrhnú všetko, čo sme doteraz urobili, a urobia to rýchlo a násilne. A násilne. Je tu násilie. Keď sa pozriete na Antifa, tak sú to násilníci," povedal Trump. Antifa je antifašistické a krajne ľavicové hnutie, ktoré prezident v minulosti kritizoval.

Novembrové parlamentné voľby v USA sú považované za test prezidentovej popularity. Demokrati sa snažia využiť Trumpovu neobľúbenosť k ovládnutiu aspoň jednej z dvoch komôr Kongresu USA. Ak by sa im to podarilo, skomplikovali by tým Trumpovi zostávajúce dva roky jeho funkčného obdobia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.