Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2018, 07:15

Dnes bude pohreb McCaina. Zúčastní sa aj jeho 106-ročná matka

Vo štvrtok ráno prejde rakva so smútočným sprievodom po Phoenixe - arizonskej metropole - do baptistického kostola, kde sa bude konať zádušná omša.

Dnes bude pohreb McCaina. Zúčastní sa aj jeho 106-ročná matka
Zdroj: TASR

Na poslednej rozlúčke so zosnulým americkým senátorom Johnom McCainom vo Washingtone i na jeho pohrebe v štáte Maryland sa zúčastní aj jeho 106-ročná matka Roberta McCainová.

Rakva so zosnulým senátorom a dvojnásobným prezidentským kandidátom bola v stredu vystavená pre verejnosť v budove arizonského Kapitolu v Phoenixe, kde mu zástup ľudí vrátane bývalých členov armády vzdal česť, informuje agentúra AP. McCain by sa bol v stredu 29. augusta dožil 82 rokov.

Vo štvrtok ráno prejde rakva so smútočným sprievodom po Phoenixe - arizonskej metropole - do baptistického kostola, kde sa bude konať zádušná omša. S prejavom tam vystúpi i bývalý americký viceprezident Joe Biden.

Rakvu následne prevezú do washingtonského Kapitolu, kde bude v piatok vystavená pre verejnosť. V sobotu bude v Katedrále svätých Petra a Pavla vo Washingtone nasledovať súkromná rozlúčka.

McCaina pochovajú v nedeľu na cintoríne Námornej akadémie Spojených štátov (USNA) v marylandskom Annapolise. S pohrebnou rečou majú vystúpiť dvaja bývalí prezidenti USA - Barack Obama a George W. Bush.

McCain, ktorý zastupoval štát Arizona v americkom Senáte od roku 1987, zomrel v sobotu vo veku 81 rokov na následky rakoviny mozgu. Jeho rodina iba niekoľko dní predtým oznámila, že senátor sa rozhodol ukončiť liečbu.

V posmrtne zverejnenom rozlúčkovom liste McCain vyzval svojich krajanov, aby prekonali hlboké politické rozdiely. McCain sa v liste tiež vyznal z toho, že pre neho bola česť slúžiť Spojeným štátom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.