Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2018, 07:19

V Chemnitzi sa bude opäť protestovať. Do ulíc vyjdú odporcovia migrácie aj protivníci krajnej pravice

Celkovo by sa demonštrácií malo zúčastniť najmenej niekoľko tisíc ľudí.

V Chemnitzi sa bude opäť protestovať. Do ulíc vyjdú odporcovia migrácie aj protivníci krajnej pravice
Zdroj: Reuters

Vo východonemeckom Chemnitzi sa dnes uskutoční niekoľko ďalších demonštrácií. Protestovať budú odporcovia migrácie aj protivníci krajnej pravice.

Celkovo by sa demonštrácií malo zúčastniť najmenej niekoľko tisíc ľudí. Saská polícia je na zvládnutie akcie posilnená o strážcov zákona z ďalších spolkových krajín.

Ako prvý dnes mestom od 10:30 prejde pochod mierových skupín, o 15:00 začne akcia proti extrémnej pravici, o 16:00  zase pochod pravicového združenia Pro Chemnitz.

Hlavný protest organizovaný protiimigračnou Pegidou a Alternatívou pre Nemecko (AFD) je ohlásený na 17:00.

Vzhľadom na skúsenosti z pondelka, kedy saská polícia len ťažko zvládala dve demonštrácie s celkovým počtom 7500 účastníkov, dorazili do mesta policajné posily z ďalších spolkových krajín.

V Chemnitzi tiež sústredí veľkú časť svojich vlastných síl Sasko. Kvôli tomu sa dnes neuskutoční zápas druhej futbalovej ligy medzi tímami Dynama Drážďany a Hamburger SV, ktorý sa mal odohrať v Drážďanoch.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.