Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2018, 13:56

Pri protestoch v Nemecku utrpelo zranenia najmenej 18 ľudí

Polícia zaznamenala najmenej 37 trestných činov. Išlo o poškodzovanie majetku, ublíženie na tele či porušenie zákona.

Protest v Chemnitzi
Zdroj: Reuters

Pri sobotňajších demonštráciách v nemeckom meste Chemnitz utrpelo zranenia najmenej 18 ľudí. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.

Podľa nej zranenia utrpeli aj traja členovia bezpečnostnej služby. Polícia tiež zaznamenala najmenej 37 trestných činov. Išlo o poškodzovanie majetku, ublíženie na tele či porušenie zákona.

Na rôznych demonštráciách v meste sa zúčastnilo celkovo okolo 11-tisíc ľudí - osemtisíc z nich boli demonštranti z pravicovopopulistickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD), xenofóbnej iniciatívy Pegida a pravicovopopulistického občianskeho hnutia Pro Chemnitz. Zvyšných tritisíc ľudí boli účastníci protidemonštrácie.

Polícia dodala, že tiež vyšetruje údajný útok na skupinu demonštrantov vedenú Sörenom Bartolom, poslancom zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD). Bartol na sociálnej sieti Twitter napísal, že neonacisti prepadli jeho "skupinu z Marburgu na ceste k autobusu". Dodal, že útočníci zničili vlajky strany SPD a fyzicky napadli niektorých jej členov.

Demonštranti tiež poškodili v Chemnitzi veľký plagát podporujúci odlišnosť umiestnený na pamätníku nemeckého filozofa Karla Marxa. Plagát, ktorý na pamätník vylepili miestni aktivisti, nesie nápis "Chemnitz nie je ani šedý, ani hnedý".

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.