Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2018, 00:00

V Chemnitzi protestovali proti sebe dve tváre Nemecka

Nemci demonštrovali aj proti sebe. Bol to stret dvoch Nemeciek oddelených len policajným kordónom.

V Chemnitzi protestovali proti sebe dve tváre Nemecka
Zdroj: Reuters

Celkovo prišlo jedenásťtisíc ľudí, 18 ich odišlo zranených. K tomu niekoľko bitiek oboch táborov – a každého z nich zvlášť s políciou, ktorá stála medzi nimi. Dve Nemecká proti sebe: ako napísala Deutsche Welle, ani silné policajné jednotky nemohli uhasiť základný konflikt, nahú nenávisť medzi týmito dvoma skupinami ľudí. Podľa agentúry DPA muselo byť nasadené aj vodné delo, pretože demonštranti z oboch strán, ktorí stáli proti sebe, sa ešte večer odmietali rozísť. Na mieste sa v sobotu konal ohlásený protest za „obete multikulturalizmu“, ktorému sa snažila zablokovať cestu protidemonštrácia. Kým prvý kráčal ticho, aby dal symbolicky najavo zármutok, protidemonštrácia bola skôr v karnevalovom duchu, znel rock a protinacistické slogany. Deutsche Welle napísala, že ľudia z tohto tábora často obchádzali policajné kordóny, aby mohli provokovať demonštrantov, čím vyvolali drobné potýčky, pri ktorých boli spôsobené zranenia a škody. Demonštranti sa sťažovali policajtom, že ich nedokážu ochrániť.

Pravicový problém

V jednej chvíli sa podľa spravodajcu ČTK v Nemecku stretlo s políciou asi 300 osôb, ktoré sa pokúsili preniknúť k demonštrantom. Keď zástup, ktorému

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.