Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2018, 22:05

Gorbačov: Rusko zohráva kľúčovú úlohu vo svete, nemôže byť trestané ani izolované

Michail Gorbačov tvrdí, že západ by mal upustiť od snáh izolovať jeho krajinu.

Gorbačov: Rusko zohráva kľúčovú úlohu vo svete, nemôže byť trestané ani izolované
Zdroj: Reuters

Bývalý sovietsky prezident Michail Gorbačov sa domnieva, že Rusko zohráva kľúčovú úlohu na medzinárodnej scéne a západ by mal upustiť od snáh izolovať jeho krajinu.

Gorbačov to uvádza vo svojej najnovšej knihe s názvom V meniacom sa svete, ktorú predstavili vo štvrtok novinárom.

"Rusko bude mať jednu z najvýznamnejších úloh v meniacom sa svete a som si istý, že jeho rola bude pozitívna. Rusko nemôže byť trestané ani izolované, takže je načase, aby Západ upustil od takéhoto úsilia," napísal niekdajší vodca Sovietskeho zväzu (ZSSR), ktorého vo štvrtok citovala ruská agentúra TASS.

Gorbačov taktiež poznamenal, že "obhajuje bezpodmienečné právo Ruska na nezávislú a aktívnu zahraničnú politiku".

Zároveň sa stavia proti nepodloženej kritike a obvineniam z mocenských ambícií a agresívnych plánov. Takisto ľutuje pretrvávajúci zvyk Západu "obviňovať všetko z Ruska namiesto nestranného posudzovania vznikajúcich problémov".

"Niektorí v západných médiách sú posadnutí protiruskými stereotypmi. Kritika našich skutočných problémov sa začína robiť bez rozmyslu," povedal Gorbačov s tým, že "využije každú príležitosť, aby tento trend zvrátil".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.