Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 08:14

Pri Bostone explodovalo plynové potrubie. Jeden človek zomrel, ďalší sú zranení

Guvernér štátu Massachusetts uviedol, že ďalších desať ľudí utrpelo pri výbuchoch a požiaroch v mestách Andover, Lawrence a North Andover zranenia. Podľa polície je zranených 13 osôb.

Výbuch pri Bostone
Zdroj: TASR/AP

Jeden človek zahynul a ďalších minimálne desať osôb utrpelo zranenia pri výbuchu zemného plynu, ku ktorému došlo vo štvrtok v najmenej 39 domoch v mestách Andover, Lawrence a North Andover v americkom štáte Massachusetts. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Obeť úrady identifikovali ako 18-ročného Leonela Rondona z mesta Lawrence. Ten zahynul po tom, čo sa na jeho auto zrútil komín jedného z domov, v ktorých vybuchol plyn. Ťažko zraneného mladíka previezli záchranári do Massachusettskej všeobecnej nemocnice v Bostone, kde približne o 20.30 h miestneho času (piatok 02.30 SELČ) svojim zraneniam podľahol.

Guvernér štátu Massachusetts uviedol, že ďalších desať ľudí utrpelo pri výbuchoch a požiaroch v mestách Andover, Lawrence a North Andover zranenia. Podľa polície je zranených 13 osôb.

K výbuchom plynu vo všetkých troch mestách, v ktorých žije celkovo približne 146-tisíc ľudí, došlo vo štvrtok popoludní. Viaceré budovy začali po výbuchu plynu horieť.

Výbuchy a následné požiare podľa miestnej polície spôsobil príliš vysoký tlak plynu v potrubí plynárenskej spoločnosti Columbia Gas, ktorej klientov vo všetkých troch mestách polícia vyzvala, aby opustili svoje domovy.

Stanovenie skutočnej príčiny alebo príčin katastrofy však môže trvať aj niekoľko týždňov. Na vyšetrovaní príčin incidentu sa podieľajú aj pracovníci Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).
Úrady zároveň v Andoveri, Lawrenci a North Andoveri zrušili v piatok vyučovanie v školách, z ktorých viaceré slúžia ako provizórne evakuačné strediská.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.