Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2018, 10:34

V Austrálii našli v jahodách ihly, podľa ministra ide o podlý útok

Vláda štátu Queensland vypísala odmenu 100-tisíc austrálskych dolárov za informácie.

V Austrálii našli v jahodách ihly, podľa ministra ide o podlý útok
Zdroj: Pixabay

Austrálska vláda začala vyšetrovať prípady, keď spotrebitelia našli v košíčkoch s jahodami ihly na šitie. Ich nálezy hlásia z mnohých regiónov krajiny.

Ako v pondelok informovala agentúra DPA, minister zdravotníctva Greg Hunt nariadil úradom pre bezpečnosť potravín prešetriť túto kauzu, ktorá sa týka šiestich z ôsmich austrálskych štátov.

Prvý prípad zaznamenali minulý týždeň v štáte Queensland. Po náleze ihiel medzi jahodami obchodné siete tovar stiahli z predaja. Podobné prípady hlásili potom aj z iných piatich štátov austrálskeho zväzu.

V dôsledku konzumácie jahody so šijacou ihlou vo vnútri hospitalizovali už najmenej jednu osobu, dodala DPA.

Minister zdravotníctva v rozhovore pre rozhlasovú stanicu ABC v súvislosti s incidentmi uviedol, že ide o podlý útok, ktorý ohrozuje kohokoľvek.

Spresnil, že prípadom sa zaoberajú federálne úrady, ktorých úlohou je okrem iného zistiť, či došlo k zanedbaniu kontroly v obchodných reťazcov, a prijať opatrenia, ktoré znemožnia zopakovanie takejto situácie v budúcnosti.

Okrem federálnych úradov sa prípadom nálezu ihiel v košíkoch s jahodami venuje aj štátna polícia, ktorá však zatiaľ neidentifikovala žiadnu podozrivú osobu.

Vláda štátu Queensland vypísala odmenu 100-tisíc austrálskych dolárov za informácie, ktoré by viedli k objasneniu prípadu a vypátraniu páchateľa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.