Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2018, 14:59 Aktualizované dňa 02.10.2018 o 15:19

V Baltskom mori má technické problémy trajekt s 335 ľuďmi na palube

  • Prvé informácie hovorili o požiari v strojovni trajektu.
  • Spoločnosť, ktorá plavidlo prevádzkuje, neskôr uviedla, že trajekt má technické problémy, ale nehorí.
V Baltskom mori má technické problémy trajekt s 335 ľuďmi na palube
Zdroj: Reuters

V Baltskom mori neďaleko ruského prístavného mesta Kaliningrad dnes nahlásil technické problémy trajekt s 335 ľuďmi na palube. Prvé informácie hovorili o požiari v strojovni, prevádzkovateľ trajektu ale neskôr spresnil, že o požiar nešlo a že cestujúci sú v poriadku. Informovala agentúra AP.

Dánska spoločnosť DFDS Seaways uviedla, že kvôli problému v strojovni sa objavil dym, ktorý spustil protipožiarny varovný systém. Cestujúci tak boli zvolaní, aby sa pripravili na prípadnú evakuáciu. Tá ale bezprostredne nebola potrebná.

"Teraz zisťujeme, či je loď schopná sama pokračovať v ceste, alebo bude musieť byť odtiahnutá," povedal hovorca spoločnosti DFDS Gert Jakobsen agentúre AP. Podľa neho sa plavidlo nachádza v medzinárodných vodách.

Prvé správy hovorili o tom, že požiar v strojovni trajektu vypukol, keď bolo plavidlo asi 135 kilometrov od ruského Kaliningradu. Ten leží medzi Litvou a Poľskom.

Po obdržaní tiesňového signálu z trajektu okolo 12:45 SELČ vyrazil na miesto vrtuľník litovskej armády a ďalšie dva boli v pohotovosti, povedal hovorca letectva. Zmobilizovaní boli tiež ruskí a litovskí záchranári.

Trajekt Regina Seaways, ktorý patrí dánskej spoločnosti DFDS Seaways, bol na ceste z Kielu na severe Nemecka do Klajpeda v Litve. Na jeho palube je 298 pasažierov a 37 členov posádky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.