Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 07:02

Británia obvinila ruskú rozviedku z kybernetických útokov

Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt uviedol, že vojenská rozviedka GRU je zodpovedná za "nevyberavé a bezohľadné" útoky proti politickým inštitúciám, firmám, médiám a športom.

Británia obvinila ruskú rozviedku z kybernetických útokov
Zdroj: Reuters

Britskí predstavitelia vyhlásili, že ruská vojenská rozviedka GRU stojí za nedávnou vlnou globálnych kybernetických útokov.

Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt uviedol vo štvrtok, že GRU je zodpovedná za "nevyberavé a bezohľadné" útoky proti politickým inštitúciám, firmám, médiám a športom.

Britské Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) prišlo k záveru, že hackerov stojacich za početnými útokmi identifikovali ako pracovníkov GRU.

Podľa NCSC sú štyri nové útoky spojené s GRU, podobne ako aj predošlé kybernetické útoky.

Útoky na Svetovú antidopingovú agentúru, ukrajinský dopravný systém, americké prezidentské voľby v roku 2016 sú veľmi pravdepodobne prácou GRU, konštatuje NCSC.

Agentúra AP pripomína, že britskí predstavitelia obvinili GRU z marcového útoku nervovoparalytickou látkou voči bývalému ruskému špiónovi Sergejovi Skripaľovi a jeho dcére Juliji v anglickom meste Salisbury. Ruské akúkoľvek účasť popiera.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.