Reuters
StoryEditor

V Bulharsku zavraždili novinárku Viktoriu Marinovovú

07.10.2018, 13:33
Autor:
ČTKČTK
Podľa polície zatiaľ nie je jasné, či išlo o náhodný alebo vopred plánovaný zločin.

V Bulharsku bola zavraždená investigatívna novinárka regionálnej televízie TVN Viktoria Marinovová. Jej telo sa našlo v sobotu popoludní v meste Ruse, kde žila.

Podľa polície zatiaľ nie je jasné, či išlo o náhodný alebo vopred plánovaný zločin, ale zatiaľ sa nezdá, že je spojený s prácou obete, informovali miestne médiá.

Podľa posledných informácií poskytnutých prokuratúrou a políciou dnes popoludní na tlačovej konferencii v Ruse tridsaťročná žena zomrela v dôsledku úderov do hlavy a udusenia.

Zatiaľ však oficiálne nebolo potvrdené, či bola predtým skutočne znásilnená, ako uviedli niektoré médiá.

Pracuje sa so všetkými možnými verziami

Vyšetrovatelia doteraz pracujú so všetkými možnými verziami spáchania brutálnej vraždy, citoval oznámenie polícia a prokuratúry spravodajský portál Dunav Most.

Mohlo ísť o náhodne spáchaný, alebo plánovaný zločin, vrátane možnosti spojenia s prácou novinárky. Tento motív však vyšetrovatelia zatiaľ považujú za málo pravdepodobný.

Podľa spravodajského portálu BalkanInsight vraždu Marinovovej už odsúdila Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Jej predstaviteľ Harlem Désir zároveň naliehavo vyzval na "úplné a starostlivé vyšetrenie" zločinu.

Marinovová upozorňovala na korupciu aj na podvody s eurofondami

Ide o tretiu vraždu novinára v niektorej z členských krajín Európskej únie za uplynulých 12 mesiacov. Vlani v októbri pripravila nálož nastražená v automobile o život maltskú novinárku Daphne Caruanovú Galiziovú, ktorá písala o korupcii a biznise s udeľovaním maltského občianstva.

Tento rok vo februári nájomný vrah zastrelil slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Polícia už zistila, že zločin bol spáchaný v súvislosti s Kuciakovou novinárskou prácou, a zadržala štyri osoby, ktoré sa na vražde podieľali. Po prvotnom objednávateľovi sa však stále pátra.

Niektoré bulharské médiá pripomenuli, že Marinovová pri svojej práci upozorňovala na korupciu či na podvody s eurofondami.

Jej posledným príspevkom bol rozhovor s bulharským a rumunským novinárom, ktorí spolupracovali okolo korupčnej aféry odhaľujúcej tunelovanie eurofondov bulharskou spoločnosťou GP.

01 - Modified: 2022-11-19 14:47:31 - Feat.: - Title: Bulharsko obvinilo päť osôb za pomáhanie podozrivému z bombového útoku v Istanbulu 02 - Modified: 2022-11-19 10:49:47 - Feat.: - Title: V Bulharsku vypočúvajú päť ľudí v súvislosti s atentátom v Istanbule, zomrelo šesť ľudí 03 - Modified: 2022-11-03 16:34:54 - Feat.: - Title: Bulharský parlament schválil vojenskú pomoc pre Ukrajinu. Poskytnutie ťažkých zbraní je politickou témou 04 - Modified: 2022-10-25 19:58:00 - Feat.: - Title: Rumunsko chce zintenzívniť rozhovory s čiernomorskými spojencami 05 - Modified: 2022-10-16 19:20:00 - Feat.: - Title: Malta si pripomenula päť rokov od vraždy novinárky Caruanaovej Galiziaovej
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
29. november 2022 00:12