Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2018, 19:32

Dvadsaťročný Tunisan znásilnil vo štvrtok v Ríme Slovenku

Slovenské Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitost nemá zatiaľ o tomto prípade oficiálne informácie od polície.

Dvadsaťročný Tunisan znásilnil vo štvrtok v Ríme Slovenku
Zdroj: Reuters

Dvadsaťročný Tunisan údajne znásilnil vo štvrtok v Ríme 38-ročnú Slovenku. Informovala o tom talianska tlačová agentúra ANSA.

Slovenské Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) nemá zatiaľ o tomto prípade oficiálne informácie od polície, uviedol v nedeľu pre TASR vedúci tlačového odboru ministerstva Igor Skoček.

"Talianska polícia nás zatiaľ o tomto prípade oficiálne neinformovala a ani poškodená sa na náš zastupiteľský úrad v Ríme zatiaľ neobrátila s prosbou o konzulárnu pomoc," povedal Skoček.

K incidentu údajne došlo v centre Baobab, ktoré poskytuje starostlivosť aj migrantom a nachádza sa neďaleko železničnej stanice Tiburtina v severovýchodnej časti Ríma.

K prípadu sa v piatok vyjadril aj taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini, ktorý pre údajného páchateľa žiada chemickú kastráciu, napísala ANSA.

Podľa talianskych médií mohol byť páchateľom bezdomovec zdržiavajúci sa v okolí železničnej stanice.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.