Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2018, 15:27

VIDEO: Ako chceli Saudi kryť vraždu? Popri konzuláte v Istanbule kráčal dvojník novinára

  • Americká spravodajská televízia CNN odvysielala zábery dvojníka zavraždeného novinára Džamála Chášukdžího.
  • Muž vyšiel zo saudskoarabského konzulátu v Istanbule zadným východom spolu s komplicom.
  • Potom si vzal taxík do istanbulskej Mešity sultána Ahmeda, kde vstúpil do verejných toaliet, opäť sa prezliekol a odišiel.
VIDEO: Ako chceli Saudi kryť vraždu? Popri konzuláte v Istanbule kráčal dvojník novinára
Zdroj: Reuters

Zábery z bezpečnostných kamier, ktoré po zabití saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího na konzuláte kráľovstva v Turecku najnovšie unikli do médií, údajne zachytávajú muža kráčajúceho okolo istanbulského konzulátu v novinárovom oblečení.

Prezliekol sa na toaletách 

Americká spravodajská televízia CNN odvysielala v pondelok tieto zábery s odvolaním sa na tureckého predstaviteľa, ktorý označil kráčajúceho muža za "dvojníka" Chášukdžího a za príslušníka 15-členného saudskoarabského tímu vyslaného do Istanbulu so zámerom odstrániť novinára.

​Televízia CNN tiež uviedla, že muž vyšiel zo saudskoarabského konzulátu v Istanbule zadným východom spolu s komplicom, potom si vzal taxík do slávnej historickej istanbulskej Mešity sultána Ahmeda nazývanej aj Modrá mešita, kde vstúpil do verejných toaliet, opäť sa prezliekol a odišiel.

Turecká štátna televízna a rozhlasová stanica TRT neskôr tiež informovala, že muža, ktorý vošiel do budovy konzulátu, videli z budovy odchádzať v Chášukdžího oblečení.

Telefonát Macrona s Trumpom

O novinárovi spolu diskutovali aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a jeho americký kolega Donald Trump. Oboch znepokojujú okolnosti, ktoré viedli k smrti Chášukdžího. Vo vyhlásení o tom v pondelok informoval francúzsky prezidentský úrad.

Elyzejský palác označil smrť novinára za "tragédiu" a uviedol, že obaja prezidenti spolu telefonovali v nedeľu. Ďalšie podrobnosti neposkytol.

Okolnosti sú nevyjasnené

Saudskoarabské úrady v sobotu 20. októbra priznali, že Chášukdží bol zabitý 2. októbra na konzuláte v Istanbule pri bitke, ktorá vypukla po hádke. Okolnosti smrti sú však stále nevyjasnené.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan už skôr oznámil, že podrobnosti o zabití Chášukdžího odhalí v utorok v prejave v parlamente.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.