Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2018, 08:19

V blízkosti Sorosovej rezidencie našli výbušninu. Prípad už vyšetruje FBI

Zásielku otvoril jeden zo zamestnancov Sorosovej rezidencie, balík umiestnil do zalesneného priestoru a zavolal políciu.

V blízkosti Sorosovej rezidencie našli výbušninu. Prípad už vyšetruje FBI
Zdroj: Reuters

Príslušníci amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) našli v poštovej schránke v areáli rezidencie amerického miliardára a filantropa Georgea Sorosa výbušninu. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Miestna polícia spoločne s príslušným úradom FBI zareagovali v pondelok o 15.45 h miestneho času na hlásenie o podozrivom balíku v poštovej schránke na adrese v dedine Katonah v americkom štáte New York.

Zásielku otvoril jeden zo zamestnancov Sorosovej rezidencie, balík umiestnil do zalesneného priestoru a zavolal políciu, priblížilo policajné oddelenie v Bedforde, ktoré s jednotkou na odstraňovanie výbušnín podozrivý balík zneškodnilo.

Prípad začala vyšetrovať jednotka FBI pre boj proti terorizmu.

Podľa vyhlásenia zverejneného na Twitteri kancelária FBI v New Yorku momentálne "vedie vyšetrovanie v okolí mesta Bedford, pričom verejná bezpečnosť ohrozená nie je". V súvislosti s prípadom nie sú zatiaľ známe ďalšie podrobnosti.

Sorosova nadácia sa k incidentu bezprostredne nevyjadrila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.