Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2018, 13:12

VIDEO: Muž na palube rasisticky zaútočil na spolucestujúcu. Ryanair čelí pobúreniu

K udalosti došlo v lietadle Ryanairu minulý piatok pred odletom z Barcelony do Londýna.

VIDEO: Muž na palube rasisticky zaútočil na spolucestujúcu. Ryanair čelí pobúreniu
Zdroj: Reuters

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair čelí pobúreniu kvôli nedávnemu incidentu na palube jej lietadla, kde jeden z pasažierov vulgárne a rasisticky urážal jednu zo spolucestujúcich.

Podľa kritikov mal Ryanair hulváta okamžite vylúčiť z prepravy a ohlásiť úradom. To sa však nestalo.

K udalosti došlo minulý piatok pred odletom z Barcelony do Londýna. Cestujúci, ktorého britská tlač identifikovala ako sedemdesiatročného bývalého železničiara z Birminghamu, začal o sedem rokov starší krajanku jamajského pôvodu hrubo urážať vo chvíli, keď si s ním sadla do jedného radu.

Personál situáciu vyriešil tak, že vdovu z východného Londýna presadil. Jeden z pasažierov stret natočil a záznam zverejnil na sociálnych sieťach.

"Cíti sa naozaj ponížene a mizerne," citovala britská tlač dcéru napadnutej ženy. Ryanair sa podľa nej zatiaľ jej matke neospravedlnil. Sama dotknutá v rozhovore s televíziou ITV vyhlásila, že cestuje veľa, ale niečo podobné sa jej nikdy neprihodilo. Od tej doby vraj neje a nespí.

Záležitosťou sa teraz zaoberá španielska polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.