Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2018, 09:29

FBI potvrdila ďalšie dve podozrivé zásielky. Sú to zbabelé pokusy, odkazuje Trump

Zásielky sa našli v pošte pre kalifornskú kongresmanku Maxine Watersovú.

FBI potvrdila ďalšie dve podozrivé zásielky. Sú to zbabelé pokusy, odkazuje Trump
Zdroj: REUTERS/Brian Snyder

Dve ďalšie podozrivé zásielky, podobné tým, aké mali prísť bývalému americkému prezidentovi Barackovi Obamovi a ďalším vysokopostaveným demokratom, sa našli v pošte pre kalifornskú kongresmanku Maxine Watersovú.

S odvolaním sa na stredajšiu správu Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) o tom informovala agentúra Reuters.

S poslednými dvoma balíčkami pre Watersovú, ktorá je demokratickou kongresmankou a známou kritičkou prezidenta Donalda Trumpa, tak vyšetrovatelia celkovo preverujú osem podozrivých zásielok obsahujúcich výbušné zariadenie.

Ani jedna zo zadržaných zásielok nevybuchla a nikto nebol zranený. K zodpovednosti za tento incident sa doposiaľ nikto neprihlásil.

Podľa nemenovaného zdroja agentúry AP balíky zaslané prominentným demokratom a do televízie CNN obsahovali prášok a úlomky skla. Vyrobené boli z asi 15 centimetrov dlhých plastových rúrok a pokrývala ich čierna páska.

Každé zariadenie údajne obsahovalo malú batériu, podobnú batérii v hodinkách. Zdroj neuviedol, či bol prášok výbušný.

Starosta amerického mesta New York Bill de Blasio označil v stredu zaslanie výbušných zariadení bývalým americkým prezidentom Billovi Clintonovi a Barackovi Obamovi, ako aj spravodajskej televízii CNN v New Yorku za "teroristický čin".

Prezident Trump zásielky odsúdil ako zbabelé pokusy, ktoré krajina nemôže tolerovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.