MAFRA/František Vlček
StoryEditor

Novým primátorom Prahy bude Pirát Zdeněk Hřib

25.10.2018, 22:17
Autor:
TASRTASR
Dohodu o osobe nového primátora potvrdil aj podpredseda Českej pirátskej strany Mikuláš Peksa.

Novým primátorom českej metropoly Praha by sa mal stať predstaviteľ Pirátov Zdeněk Hřib. Dohodli sa na tom vo štvrtok večer tri strany, ktoré rokujú o budúcej pražskej koalícií.

Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na vlastné nemenované zdroje.

Dohodu o osobe nového primátora na Twitteri potvrdil aj podpredseda Českej pirátskej strany Mikuláš Peksa.

Piráti, Praha Sebe a Spojené sily pre Prahu rokovali o možnom obsadení postu primátora takmer tri týždne.

V prvom rade však chceli vyriešiť programové zhody a až následne kreslo šéfa mesta.

O miesto sa usilovali lídri všetkých troch strán, avšak Piráti najviac, napísal server iDNES.cz

Zdeněk Hřib by tak po komunálnych voľbách, ktoré sa konali 5.-6. októbra, mal vystriedať v kresle pražského primátora Adrianu Krnáčovú (ANO). Tá bola prvou ženou, ktorá na tomto poste od jeho vytvorenia v roku 1922 pôsobila.

01 - Modified: 2025-03-31 09:07:19 - Feat.: - Title: Na priehrade pri Prahe sa prevrátil čln s robotníkmi, jeden z nich sa utopil 02 - Modified: 2025-03-21 05:26:41 - Feat.: - Title: Pražská polícia v noci evakuovala Lucernu aj vlakovú stanicu kvôli nahlásenej bombe 03 - Modified: 2025-03-19 09:22:05 - Feat.: - Title: Turecká polícia zadržala istanbulského primátora, v jeho dome vykonala raziu 04 - Modified: 2025-03-11 13:00:00 - Feat.: - Title: Najvýkonnejšie auto svojho druhu: Krátko po premiére prišlo do Prahy, poznáme aj cenu 05 - Modified: 2025-03-07 23:00:00 - Feat.: - Title: Ako dostať vodu do stredu bytu? Byt "nafúkli" presunom kuchyne do haly, odpad vyriešili veľmi premyslene
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
31. marec 2025 15:43