StoryEditor

Neapolská mafia vypísala odmenu za smrť policajného psa, kazí jej biznis s drogami

31.10.2018, 08:34
Autor:
ČTKČTK
Deväťročný teriér plemena Jack Russell počas svojej kariéry v neapolskej polícii vyňuchal už viac ako dve tony najrôznejších narkotík.

Neapolská mafia Camorra sľúbila finančnú odmenu za smrť špeciálne vycvičeného psa, ktorý pomáha policajtom vyhľadávať drogy a ohrozuje tak zisky pre organizovaný zločin.

Britský denník The Times napísal, že deväťročný teriér plemena Jack Russell počas svojej kariéry v neapolskej polícii vyňuchal už viac ako dve tony najrôznejších narkotík. Mafia teraz za jeho smrť ponúka päťtisíc eur.

Teriér menom Pocho bol pôvodne obyčajným domácim miláčikom a meno dostal od svojho prvého majiteľa - lekára, ktorý býval v blízkosti neapolského futbalového štadióna. Na ňom vtedy ako útočník žiaril argentínsky hráč Ezequiel Lavezzi, ktorý mal prezývku Pocho.

Lekár však psa neskôr daroval polícii, keď zistil, že jeho syn je alergický na zvieraciu srsť.

Pocho je teraz jedným z najúspešnejších služobných psov, ktorý má mimoriadne úspechy pri vyhľadávaní drog, a členovia miestnych mafiánskych klanov sa ho preto chcú zbaviť, napísal britský denník.

Policajnému teriérovi sa už údajne snažili podstrčiť otrávené žrádlo alebo jeho čuch zmiasť tak, že balíčky s drogami dávali do blízkosti hárajúcich fen. Ani jedna taktika ale zatiaľ nemala úspech - psy sú totiž cvičenia, aby nikdy nevzali žiadne jedlo od cudzieho človeka a dávajú prednosť maškrtám od svojho pána.

Medzi posledné úspechy malého policajného vyhľadávača drog patrí napríklad odhalenie zásielky 30 kilogramov kokaínu pri záťahu v mestečku Nocera Inferiore.

Pocho tiež dokázal vyňuchať menšie množstvo tejto drogy, ktoré priekupníci prevážali v dojčenskej fľaši, kde bol kokaín namiesto detskej mliečnej výživy v prášku.

01 - Modified: 2022-12-09 20:28:57 - Feat.: - Title: Druhej záchrannej lodi s migrantami povolili zakotviť v Taliansku 02 - Modified: 2022-12-07 22:19:01 - Feat.: - Title: Talianska cukrovinkárska firma Ferrero kupuje amerického výrobcu zmrzliny 03 - Modified: 2022-12-07 22:10:24 - Feat.: - Title: Veľkú ruskú kultúru nemožno zrušiť, bez ohľadu na vojny, povedal taliansky prezident Sergio Mattarella 04 - Modified: 2022-12-02 20:04:35 - Feat.: - Title: Pokračoval súd s bývalím talianskym ministrom Salvinim. Odmietal vylodenie migrantov 05 - Modified: 2022-12-02 15:56:10 - Feat.: - Title: Taliansko prevzalo do štátnej kontroly rafinériu patriacu Lukoilu, zoštátnenie pomôže prekonať embargo
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
10. december 2022 02:56