Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2018, 22:30

Trump ohlásil nové sankcie voči Iránu veľmi netradične. Inšpiroval sa Hrou o tróny

Reakcia televíznej stanica HBO na seba nenechala dlho čakať.

Trump ohlásil nové sankcie voči Iránu veľmi netradične. Inšpiroval sa Hrou o tróny
Zdroj: Reuters

Zvláštnym spôsobom sa rozhodol americký prezident Donald Trump užívateľov sociálnej siete Twitter upozorniť na plánované zavedenie ďalších sankcií voči Iránu.

Na svojom účte zverejnil fotografiu seba samého, ktorá pripomína filmový plagát a nesie nápis "Sankcie sa blížia", ktorý podľa amerických médií zjavne odkazuje na vetu "Zima sa blíži" z populárneho seriálu televíznej stanice HBO Hra o tróny.

Druhá séria amerických sankcií proti Iránu nadobudne platnosť o polnoci z nedele na pondelok (pondelňajších 06:00 SEČ). Okrem energetického sektora sa budú týkať lodnej dopravy a iránskeho bankového sektora.

Deň nadobudnutia sankcií do platnosti, teda 5. november, je po vzore filmových plagátov aj na Trumpovom dnešnom príspevku.

Nápis "Sankcie sa blížia" podľa amerických médií odkazuje na dôležitú vetu z fantasy seriálu Hra o tróny "Zima sa blíži", ktorá je varovaním pred blížiacou sa katastrofou a mottom rodiny Starkovcov, jednej zo šľachtických rodín Západozeme, ktoré vo svojich knihách stvoril spisovateľ George RR Martin.

Na Trumpovom "plagáte" bolo pritom použité nápadne podobné písmo, aké používa HBO v názve seriálu. Rovnako ako v anglickom origináli názvu seriálu Game of Thrones sú aj v anglickom nápise "Sanctions are coming" prečiarknuté tromi čiarami obe písmená O.

Reakcia televíznej stanica HBO na seba nenechala dlho čakať: "Ako sa povie v dothračtine zneužitie obchodnej značky?" napísala s odkazom na fiktívny jazyk, ktorým v seriáli hovorí kmeň barbarských nájazdníkov. "Fuj," reagovala tiež na Twitteri predstaviteľka seriálovej Sansy Starkovej, herečka Sophie Turnerová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.