Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.11.2018, 14:25

Babiš: Ide o odporný útok na moje deti. Cieľom je destabilizovať Česko

  • Český premiér Andrej Babiš sa ostro ohradil proti reportáži portálu Seznam Zprávy o údajnom únose jeho syna.
  • Z talianskeho Palerma, kde je na medzinárodnej konferencii, všetko označil za dobre naplánovanú kampaň zrovna v čase, keď je pracovne v zahraničí.
Babiš: Ide o odporný útok na moje deti. Cieľom je destabilizovať Česko
Zdroj: Reuters

"Ide o odporný útok na moje deti. Netušil som, že raz budem musieť verejne komentovať zdravie svojich detí. A verím, že rodičia, ktorí majú podobné trápenie s deťmi, ma pochopia. Je mi nepríjemné to komentovať, ale musím to urobiť," začal Babiš brífing v Taliansku.

Na úvod povedal, že spochybňovať zdravie jeho detí môžu len bezcitní fanatici a odsúdil počínanie novinárov, ktorí vypočuli Andreja Babiša mladšieho.

"Môjho syna prepadli v byte vo Švajčiarsku, kde žije so svojou matkou a kládli mu sugestívne otázky, aby dostali správnu odpoveď. Tajne natáčať psychicky chorého človeka je odporné," uviedol Babiš.

Kauzu potom opäť označil za kampaň vedenú proti nemu. Bola podľa neho načasovaná na obdobie, kedy je pracovne v zahraničí, spomenul tiež blížiace sa výročie 17. novembra 1989.

"Je to súčasť scenára zničiť ma, dostať ma z politiky. Ide o ďalší pokus destabilizovať politickú situáciu v ČR odporným útokom na moje deti. A to v čase, keď sa nám darí a máme skvelé výsledky," povedal premiér.

Babiš tiež znovu vyhlásil, že jeho syna nikto neuniesol, vyplýva to podľa neho z vyhlásení polície. Nový vývoj má podľa neho vyvinúť tlak na orgány činné v trestnom konaní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.