Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2018, 22:46

Trump označil svojho bývalého ministra za hlúpeho a lenivého

Tillerson v jednom z mála zamyslení sa nad svojím pôsobením v Trumpovej administratíve povedal, že Trump je "nedisciplinovaný, nerád číta, nečíta brífingy a v mnohých veciach ho nezaujímajú podrobnosti".

Trump označil svojho bývalého ministra za hlúpeho a lenivého
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump označil svojho bývalého ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona za hlúpeho a lenivého človeka po tom, čo ho bývalý šéf jeho diplomacie otvorene kritizoval. Informovala o tom agentúra AP.

Tillerson v jednom z mála zamyslení sa nad svojím pôsobením v Trumpovej administratíve vo štvrtok v meste Houston v americkom štáte Texas povedal, že Trump je "nedisciplinovaný, nerád číta, nečíta brífingy a v mnohých veciach ho nezaujímajú podrobnosti".

​Povedal tiež, že ho Trump často žiadal, aby robil veci, ktoré musel vysvetľovať, pretože boli nezákonné alebo neuvážené".

V reakcii na Tillersonove slová Trump povedal, že jeho bývalý minister zahraničných vecí "nemal mentálnu kapacitu potrebnú na to, aby si robil svoju prácu", zároveň tiež vyslovil poľutovanie, že sa ho nezbavil skôr.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.