Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2018, 17:02

Prokuratúra a SBU na Kryme začali trestné konanie v kauze Babiša juniora. Na podnet ukrajinského poslanca

Prípad by mal byť podľa Oleksija Hončarenka prešetrený rovnako ako akékoľvek iné porušenie pravidiel pre prekročenie hraníc Ukrajiny.

Andrej Babiš mladší
Zdroj: Facebook Andreja Babiša

Prokuratúra Autonómnej republiky Krym spolu s hlavným riaditeľstvom ukrajinskej civilnej kontrarozviedky SBU pre Krym začali trestné konanie v súvislosti s nelegálnym prekročením ukrajinských hraníc synom českého premiéra Andreja Babiša.

"Dúfam, že vinníci budú potrestaní"

Informovala o tom v nedeľu agentúra Ukrinform, ktorá sa odvolala na oznámenie poslanca ukrajinského parlamentu Oleksija Hončarenka, ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke.

​Vysvetlil, že po tom, čo ukrajinské a svetové médiá informovali o tom, ako "český premiér ukryl svojho syna pred českou políciou na Krym", zaslal ako poslanec na prokuratúru Autonómnej republiky Krym podnet na prešetrenie tejto záležitosti.

Z Krymu následne dostal odpoveď, že sa vec prerokúva. "Dúfam, že vinníci budú potrestaní," napísal Hončarenko.

Vypukol politický škandál

Dodal tiež, že tento prípad by mal byť prešetrený rovnako ako akékoľvek iné porušenie pravidiel pre prekročenie hraníc Ukrajiny.

"Či je to syn predsedu vlády alebo pápež, Ukrajina musí prísne a v súlade so zákonom reagovať na takéto prípady," napísal poslanec.

V Česku vypukol politický škandál po tom, ako bol 12. novembra českým spravodajským portálom Seznam Zprávy zverejnený rozhovor s Babišom mladším.

Andrej Babiš mladší v ňom obvinil spolupracovníkov svojho otca - predsedu vlády ČR, že ho kvôli kauze Čapí hnízdo vyviezli a proti jeho vôli držali na Kryme okupovanom Ruskom, aby mu takto zabránili vypovedať pred Políciou ČR vo veci podozrení zo spáchania dotačného podvodu s eurofondmi.

Premiér Babiš, ktorého sa táto kauza týka, tvrdí, že jeho syn je psychicky chorý a že na Kryme bol dobrovoľne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.