Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2018, 17:42

Porošenko neplánuje predĺžiť vojnový stav. Iba ak by prišlo k rozsiahlemu útoku Rusov

Vojnový stav bol vyhlásený na mesiac v desiatich oblastiach krajiny potom, čo Rusi 25. novembra v Kerčskom prielive ostreľovali a zadržali tri lode ukrajinského námorníctva.

Porošenko neplánuje predĺžiť vojnový stav. Iba ak by prišlo k rozsiahlemu útoku Rusov
Zdroj: Reuters

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že nemá v pláne predĺžiť vojnový stav v krajine, iba ak by došlo k rozsiahlemu útoku zo strany Ruska.

Informovala o tom agentúra Reuters. Vojnový stav bol vyhlásený na mesiac v desiatich oblastiach krajiny potom, čo Rusi 25. novembra v Kerčskom prielive ostreľovali a zadržali tri lode ukrajinského námorníctva.

Porošenko sa na dnešnej tlačovej konferencii v Kyjeve vyjadril takisto aj k zriadeniu protikorupčného súdu požadovaného Medzinárodným menovým fondom (MMF). Špeciálny súd by podľa neho mal byť zriadený do februára budúceho roka.

"Vytvorenie protikorupčného súdu sa chýli ku koncu. Dúfam, že vznikne do februára," citovala ukrajinského prezidenta agentúra Unian.


Zriadenie súdu je jednou z podmienok pre vyplatenie ďalších peňazí zo záchranného programu MMF. Ukrajinská centrálna banka už skôr varovala, že oneskorenia v záchrannom programe predstavujú riziko pre hospodársku stabilitu Ukrajiny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.