Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2018, 21:35

"Stále veríš na Santu?" Trump čelí kritike, že zobral dieťaťu ilúzie o Vianociach

Americký prezident sa spýtal sedemročného chlapca, či nie je neobvyklé v takom veku veriť v Santa Clausa.

"Stále veríš na Santu?" Trump čelí kritike, že zobral dieťaťu ilúzie o Vianociach
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump vyvolal opäť rozruch na sociálnych sieťach. Tentoraz si vyslúžil kritiku za to, že zrejme zobral malému chlapcovi ilúzie ohľadom Santa Clausa. Urobil tak v tradičných telefonátoch, ktorými deti každý rok pred Vianocami zisťujú, kedy už k nim dedko v červenej kombinéze s darčekmi dorazí.

Deti volajú do velenia protivzdušnej obrany (NORAD), ktoré túto recesistickú službu už mnoho rokov na Vianoce poskytuje.

Niekoľko telefonátov však bolo v pondelok presmerovaných do Bieleho domu, kde na nich zodpovedal Trump a jeho manželka Melania. Tá na twitteri napísala, že pomôcť deťom vystopovať Santu je jednou z jej "najobľúbenejších tradícií".

"Stále veríš na Santu? Pretože v siedmich rokoch už to nie je obvyklé, nie ?," spýtal sa Trump v pondelok večer sedemročného chlapca. Jeho odpoveď médiá nezverejnili, podľa CNN však Trumpa rozosmiala.

Na sociálnych sieťach sa okamžite zdvihla vlna komentárov. "Vlastne neexistuje ani nebo, keď umriete, zhnijete a zožerú vás červy. Tak veselé Vianoce," napísal napríklad v reakcii americký scenárista Dan Amira.

"Trump robí veľa vecí zle, ale naznačiť sedemročnému dieťaťu, že Santa neexistuje je asi jedna z mála správnych vecí, ktorú v úrade urobil," komentoval udalosť ďalší užívateľ na twitteri. "Niekto to urobiť musí," dodal.

Informácie o pohybe Santa Clausa so sobím záprahom, v ktorom vozia deťom darčeky, poskytujú už niekoľko desiatok rokov dobrovoľníci Velenia protivzdušnej a kozmickej obrany Severnej Ameriky (NORAD).

Nápad sa zrodil v roku 1955, kedy plukovník Harry Shoup pred vianočnými sviatkami zdvihol vyzváňajúci telefón v očakávaní, že počuje rozkaz nadriadeného generála. Na prekvapenie však počul detský hlas a želanie porozprávať so Santa Clausom. Nápad zaujal velenie NORAD, ktoré cez médiá potom zriadilo špeciálny vianočný telefonickú linku.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.