Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2018, 21:35

"Stále veríš na Santu?" Trump čelí kritike, že zobral dieťaťu ilúzie o Vianociach

Americký prezident sa spýtal sedemročného chlapca, či nie je neobvyklé v takom veku veriť v Santa Clausa.

"Stále veríš na Santu?" Trump čelí kritike, že zobral dieťaťu ilúzie o Vianociach
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump vyvolal opäť rozruch na sociálnych sieťach. Tentoraz si vyslúžil kritiku za to, že zrejme zobral malému chlapcovi ilúzie ohľadom Santa Clausa. Urobil tak v tradičných telefonátoch, ktorými deti každý rok pred Vianocami zisťujú, kedy už k nim dedko v červenej kombinéze s darčekmi dorazí.

Deti volajú do velenia protivzdušnej obrany (NORAD), ktoré túto recesistickú službu už mnoho rokov na Vianoce poskytuje.

Niekoľko telefonátov však bolo v pondelok presmerovaných do Bieleho domu, kde na nich zodpovedal Trump a jeho manželka Melania. Tá na twitteri napísala, že pomôcť deťom vystopovať Santu je jednou z jej "najobľúbenejších tradícií".

"Stále veríš na Santu? Pretože v siedmich rokoch už to nie je obvyklé, nie ?," spýtal sa Trump v pondelok večer sedemročného chlapca. Jeho odpoveď médiá nezverejnili, podľa CNN však Trumpa rozosmiala.

Na sociálnych sieťach sa okamžite zdvihla vlna komentárov. "Vlastne neexistuje ani nebo, keď umriete, zhnijete a zožerú vás červy. Tak veselé Vianoce," napísal napríklad v reakcii americký scenárista Dan Amira.

"Trump robí veľa vecí zle, ale naznačiť sedemročnému dieťaťu, že Santa neexistuje je asi jedna z mála správnych vecí, ktorú v úrade urobil," komentoval udalosť ďalší užívateľ na twitteri. "Niekto to urobiť musí," dodal.

Informácie o pohybe Santa Clausa so sobím záprahom, v ktorom vozia deťom darčeky, poskytujú už niekoľko desiatok rokov dobrovoľníci Velenia protivzdušnej a kozmickej obrany Severnej Ameriky (NORAD).

Nápad sa zrodil v roku 1955, kedy plukovník Harry Shoup pred vianočnými sviatkami zdvihol vyzváňajúci telefón v očakávaní, že počuje rozkaz nadriadeného generála. Na prekvapenie však počul detský hlas a želanie porozprávať so Santa Clausom. Nápad zaujal velenie NORAD, ktoré cez médiá potom zriadilo špeciálny vianočný telefonickú linku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.