Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2018, 08:02

Viaceré americké noviny zasiahol kybernetický útok. Narušil im tlač a distribúciu

Útok sa týkal novín zdieľajúcich produkčnú platformu v Los Angeles.

Viaceré americké noviny zasiahol kybernetický útok. Narušil im tlač a distribúciu
Zdroj: The New York Times

Tlač a distribúciu listu Los Angeles Times a niektorých ďalších významných amerických novín v sobotu narušil kybernetický útok. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Podľa zdroja denníka Los Angeles Times oboznámeného so situáciou kybernetický útok zrejme pochádzal zo zahraničia. "Domnievame sa, že cieľom útoku bolo skôr vyradenie infraštruktúry, konkrétne serverov, z prevádzky než snaha o krádež informácií," uviedol zdroj.

Útok viedol k oneskoreniam v distribúcii sobotňajších vydaní novín, vrátane denníkov Chicago Tribune a Baltimore Sun spoločnosti Tribune Publishing. Podľa hovorkyne firmy vírus poškodil systémy využívané pri výrobe a distribúcii novín.

Útok sa týkal novín zdieľajúcich produkčnú platformu v Los Angeles. Zasiahol taktiež distribúciu vydanie titulov The Wall Street Journal a The New York Times pre západné pobrežie Spojených štátov, píše Los Angeles Times.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.