Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2019, 19:21 Aktualizované dňa 08.01.2019 o 20:11

Letisko Heathrow pre dron pozastavilo všetky odlety. Po viac ako hodine ich obnovilo

Hovorkyňa letiska podľa stanice BBC uviedla, že letisko spolupracuje s políciou, aby zabránilo "akémukoľvek ohrozeniu prevádzkovej bezpečnosti".

Letisko Heathrow pre dron pozastavilo všetky odlety. Po viac ako hodine ich obnovilo
Zdroj: Reuters

Na najväčšom londýnskom letisku Heathrow obnovili v utorok večer odlety, ktoré predtým pre údajné spozorovanie dronu pozastavili. Podľa tlačovej agentúry AP o tom informovali predstavitelia letiska.

Oznámenie prišlo približne 90 minút po tom, čo londýnska Metropolitná polícia dostala správu o bezposádkovom lietadle, spozorovanom v utorok v okolí letiska Heathrow.

Predstavitelia neposkytli podrobnosti okolo pozastavenia odletov, ale vysvetlili, že ďalšie informácie by mali nasledovať.
Heathrow vo vyhlásení napísal:

"Na základe štandardných prevádzkových postupov sme, v spolupráci s leteckým dispečingom a Metropolitnou políciou, po krátkom pozastavení odlety obnovili."

Polícia neoznámila, či vyšetrovanie potvrdilo, že dron naozaj letel v blízkosti letiska.

V dôsledku pozorovania dronov museli úrady krátko pred vianočnými sviatkami na 36 hodín prerušiť prevádzku ďalšieho londýnskeho letiska Gatwick, čo viedlo k zrušeniu alebo odkloneniu približne 1000 letov.

Gatwick je po Heathrowe druhým najrušnejším letiskom Británie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.