Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2019, 16:24

Moskvu zasiahla najväčšia snehová kalamita za posledných 70 rokov, potrvá tri dni

V meste viazne automobilová doprava, centrum Moskvy je napriek víkendovej prevádzke zaplnené zablokovanými vozidlami.

Moskvu zasiahla najväčšia snehová kalamita za posledných 70 rokov, potrvá tri dni
Zdroj: Reuters

Ruská metropola od rána zápasí so snehom, podľa meteorológov dnes Moskvu ochromila najväčšou kalamita za posledných 70 rokov.

Desiatky automobilov boli poškodené v reťazových zrážkach a radnica vyzvala obyvateľov, aby s osobnými autami nejazdili a aby používali metro. Letiská a letecké spoločnosti hlásia meškania a rušenia letov.

"Ostražitosť, dodržiavanie vzdialenosti a nízka rýchlosť. A najlepšie je ísť metrom," napísal na twitteri v odporúčaní vodičom moskovský dopravný inšpektorát.

Predpoveď varuje pred závejmi, poľadovicou a silným vetrom. Teploty sa pohybujú pod desiatimi stupňami mrazu. Cez víkend by mal prídel snehu prekročiť polovicu normy obvyklej v Moskve pre celý január.

Sneh husto padajúci od dnešného rána skomplikoval železničnú dopravu, na prímestskej trati muselo vyjsť takmer deväťdesiat špeciálnych súprav pre odpratávanie závejov, ďalších sedemdesiat je pripravených.

Viazne automobilová doprava, centrum Moskvy je napriek víkendovej prevádzke zaplnené zablokovanými vozidlami. Na výpadovkách došlo k niekoľkým reťazovým haváriám, zranenia osôb sú podľa polície len ľahké, ale doprava sa prakticky zastavila.

Hlavná ruská letecká spoločnosť Aeroflot zatiaľ kvôli počasiu zrušila 130 letov, medzi nimi spojenie s Londýnom, Rímom alebo Milánom. Dve linky dnes Aeroflot zrušil aj medzi Moskvou a Prahou. Problémy hlásia prakticky všetky moskovské letiská: Šeremeťjevo, Vnukovo i Domodedovo.

Snehová kalamita zasiahla Moskvu od juhu a juhozápadu, podľa meteorológov má trvať najmenej tri dni.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.