StoryEditor

Danko mal výhrady k návšteve Pompea: Urobil som pre vzťahy s USA viac ako tí, ktorí sa s ním tľapkali

13.02.2019, 16:20
Autor:
TASRTASR
Svoju návštevu v Ruskej federácii zároveň predseda parlamentu nevníma ako odklon od politického smerovania Slovenska.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko vyhlásil, že Ruska sa nevzdá. Takto reagoval v stredu počas letu z Moskvy do Soči na otázku, či jeho návšteva v Rusku nepredstavuje zaťahovanie Slovenska smerom na Východ, čo sú obavy, ktoré zazneli zo strany opozície.

Danko neopustí ruskú tému

"Ja ruskú tému nepopustím. Veď, kde inde majú naozaj chodiť naši podnikatelia, kde inde máme hľadať odbytisko? Kde inde máme fungovať, získavať skúsenosti, ako v Rusku? Veď, preboha, je to štát, kde sa predbiehajú Nemci, Francúzi, zástupcovia Spojených štátov amerických," povedal Andrej Danko.

"Tak mne naozaj nebude k tomuto Progresívne (Slovensko) a Spolu niečo rozprávať. To, že oni sú orientovaní len slniečkarsky, je ich problém," dodal v reakcii na námietky opozície.

Svoju návštevu v Ruskej federácii zároveň predseda parlamentu nevníma ako odklon od politického smerovania Slovenska, a to ani v kontexte toho, že Rusko navštívil deň po tom, ako bol v Bratislave americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo.

"Pompeova návšteva bola nešťastne nastavená"

Voči tomu, ako Pompeova návšteva prebehla, mal však Andrej Danko isté výhrady.

"Slovensko je štát, ktorý musí mať dobré vzťahy aj so Spojenými štátmi. Ja som trošku viac urobil pre tieto vzťahy, ako všetci tí, ktorí sa včera s pánom Pompeom tľapkali vrátane ministra zahraničných vecí, vrátane všetkých tých z Globsecu," povedal predseda NR SR.

"Bola to naozaj nešťastne nastavená návšteva aj preto, že mi chýbal na stretnutí predsedu vlády aj minister obrany, ktorý urobil oveľa viac pre vzťahy Spojených štátov a Slovenska, ako všetci dokopy. Peter Gajdoš pre to urobil naozaj reálne viac," dodal v tejto súvislosti Andrej Danko.

01 - Modified: 2022-10-02 21:05:58 - Feat.: - Title: Do ukrajinskej armády vstúpilo už zhruba 900 učiteľov, hovorí ukrajinskí premiér Denys Šmyhaľ 02 - Modified: 2022-10-02 19:36:37 - Feat.: - Title: Úrady na anektovanom Kryme preverujú zverejnenie klipu piesne Červená kalina 03 - Modified: 2022-10-02 16:37:27 - Feat.: - Title: Krajiny Európskej únie si začali predvolávať ruských veľvyslancov na protest proti anexii 04 - Modified: 2022-10-02 14:49:23 - Feat.: - Title: Vo lotyšských voľbách uspeli centristi, ruskojazyčné strany prepadli 05 - Modified: 2022-10-02 14:08:28 - Feat.: - Title: Ruské drony iránskej výroby útočili v Zelenského rodisku, v meste Kryvyj Rih
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
03. október 2022 04:18