Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2019, 09:53

Lajčák ide do Ruska. Bude rokovať s Lavrovom

S ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom bude rokovať o aktuálnych otázkach činnosti OBSE.

Miroslav Lajčák
Zdroj: TASR/M. Baumann

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) navštívi v utorok 19. februára ako úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Ruskú federáciu.

S ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom bude rokovať o aktuálnych otázkach činnosti OBSE, ako aj o snahách SR posilniť úlohu organizácie pri riešení konfliktov na území jej účastníckych štátov. TASR o tom informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Slovenské predsedníctvo opakovane deklarovalo záujem pomôcť zlepšiť životné podmienky obyvateľov v konfliktných oblastiach a prispieť k hľadaniu mierových riešení.

Cesta Lajčáka do Moskvy nadväzuje na jeho návštevy na Ukrajine, v Moldavsku a v Gruzínsku.

Ministri v rámci bilaterálnej agendy prerokujú otázky ďalšieho rozvoja spolupráce v hospodárskej, kultúrnej a školskej oblasti. Hovoriť budú aj o vzťahoch Ruska s Európskou úniou a Severoatlantickou alianciou a tiež o hlavných otázkach medzinárodnopolitického vývoja vo svete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.