Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2019, 07:07

USA nepozastavili lety všetkých lietadiel Boeingov 737 MAX 8

havária v Etiópii bola už druhou tragickou nehodou Boeingu 737 MAX 8 za menej ako päť mesiacov.

USA nepozastavili lety všetkých lietadiel Boeingov 737 MAX 8
Zdroj: Reuters

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) sa rozhodol nepozastaviť lety všetkých lietadiel typu Boeing 737 MAX 8, ktoré využívajú americké letecké spoločnosti.

Stroj tohto typu patriaci spoločnosti Ethiopian Airlines sa zrútil v nedeľu ráno krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, pričom zahynulo všetkých 157 ľudí na palube. Boli medzi nimi aj štyria Slováci.

​"Toto vyšetrovanie sa iba začalo a zatiaľ nedisponujeme údajmi, ktoré by nás oprávnili urobiť nejaké závery alebo kroky," uviedla FAA, ktorá však nariadila spoločnosti Boeing, aby do apríla vylepšila tento model, napríklad jeho manévrovací systém.

Agentúra DPA pripomína, že havária v Etiópii bola už druhou tragickou nehodou Boeingu 737 MAX 8 za menej ako päť mesiacov. V októbri zahynulo 189 ľudí, keď sa takýto stroj zrútil v Indonézii.

​Tieto havárie viedli k tomu, že Etiópia, Čína a Indonézia pozastavili lety lietadiel Boeing 737 MAX 8.

Podobne sa rozhodol v utorok aj Singapur, ktorý zakázal týmto strojom lietať vo svojom vzdušnom priestore. Tieto boeingy prestali tiež využívať aerolínie v Brazílii, Mexiku, Indii či v Juhoafrickej republike.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.