Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 09:28

Americký generál obvinil internetového giganta, že pomáha Číne so zbrojením

Spoločnosť Google k svojim aktivitám v Číne vydala vyhlásenie.

Americký generál obvinil internetového giganta, že pomáha Číne so zbrojením
Zdroj: Reuters

Predseda amerického zboru náčelníkov štábov Joseph Dunford sa stretne s predstaviteľom spoločnosti Google, aby vyjadril znepokojenie z možnej pomoci firmy pri realizácii čínskeho zbrojného programu.

Dunford to vo štvrtok oznámil na konferencii vo Washingtone. Niektoré aktivity Googlu podľa amerického generála umožňujú Číne získať prístup k technológiám vyvinutým v USA.

Schôdzka sa má podľa Dunforda uskutočniť budúci týždeň. Ako príklad znepokojujúcej spolupráce americkej firmy s Čínou náčelník generálneho štábu uviedol projekt výskumu umelej inteligencie, ktorý Google v Číne spustil. V národnom záujme USA nie je, aby americké firmy pomáhali Číne v rozvoji vojenských programov, upozornil.

Úradujúci americký minister obrany Patrick Shanahan minulý týždeň vyjadril podobné obavy a oznámil, že Google naopak ruší svoju účasť na niektorých projektoch Pentagonu. Firma potom oznámila, že neobnoví kontrakt na využívanie umelej inteligencie pri analýze videozáberov urobených z bezpilotných aparátov.

Spoločnosť Google k svojim aktivitám v Číne vydala vyhlásenie, podľa ktorého sa v tejto krajine zameriava na "vzdelávanie, výskum jazykov a trhových algoritmov a vývoj nástrojov, ktoré sa môžu uplatniť globálne".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.