Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2019, 22:25 Aktualizované dňa 22.03.2019 o 22:45

Osobitný vyšetrovateľ Mueller ukončil vyšetrovanie Trumpa. Výsledky má minister

Americký osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller ukončil vyšetrovanie zásahov Ruska do prezidentských volieb v USA z roku 2016 a možnej spolupráce volebného štábu Donalda Trumpa s Ruskom.

Osobitný vyšetrovateľ Mueller ukončil vyšetrovanie Trumpa. Výsledky má minister
Zdroj: Reuters

Zvláštny vyšetrovateľ FBI Robert Mueller po takmer dvoch rokoch ukončil svoju prácu na mapovaní údajných zásahov Ruska do posledných amerických prezidentských volieb.

Čaká sa na ďalší vývoj

Správu o svojom vyšetrovaní dnes odovzdal americkému ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi, ktorý zároveň vykonáva funkciu generálneho prokurátora. S dovolaním na rezort spravodlivosti o tom informujú svetové agentúry.

Závery vyšetrovania nebudú ihneď zverejnené a minister Barr teraz rozhodne, v akej podobe ho odovzdá ďalším zodpovedným stranám.

Ďalší vývoj bude podľa agentúry AP záležať na Kongresu a "so všetkou pravdepodobnosťou" na federálnych súdoch.

Stanovisko už tento víkend

Minister spravodlivosti v tejto súvislosti uviedol, že stanovisko by mohol Kongresu doručiť už tento víkend.

Bez zverejnenia detailov nie je známe, či Muellerova správa prináša odpoveď na kľúčové otázky vyšetrovania.

Medzi ne patrí možná koordinácia medzi Ruskom a osobami napojenými na predvolebnú kampaň Trumpa pred prezidentskými voľbami v roku 2016 s cieľom pomôcť súčasnému prezidentovi k víťazstvu a aj to, či Trump podnikol ďalšie kroky vrátane prepustenia riaditeľa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), aby bránil vyšetrovaniu, uvádza AP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.