Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 07:51

Ruské vojenské lietadlá dopravili do Venezuely stovku vojakov a 35 ton materiálu

Do Caracasu pricestovali ruskí vojenskí predstavitelia s ​​cieľom "výmeny skúseností a na konzultácie".

Ruské vojenské lietadlá dopravili do Venezuely stovku vojakov a 35 ton materiálu
Zdroj: Reuters

Dve ruské vojenské lietadlá dopravili do Venezuely stovku vojakov a 35 ton materiálu v rámci "technickej a vojenskej spolupráce" medzi Venezuelou a Ruskom. Informáciu médií dnes potvrdila ruská vládna agentúra Sputnik.

Do Caracasu pricestovali ruskí vojenskí predstavitelia vrátane náčelníka štábu pozemných síl Vasilija Tonkoškurova s ​​cieľom "výmeny skúseností a na konzultácie", citovala ruská agentúra nemenovaný zdroj z ruskej ambasády vo venezuelskom hlavnom meste.

Podľa agentúry Sputnik aj zdrojov z miesta pristáli na caracaskom letisku stroj Il-62 a vojenské dopravné lietadlo Antonov An-124.

Oba stroje podľa agentúry Reuters vzlietli v piatok z ruského vojenského letiska Čkalovskij a podľa webu Flightradar 24 mali medzipristátie v Sýrii.

Do Caracasu doleteli v sobotu, dopravné lietadlo potom odletelo v nedeľu popoludní. Podľa agentúry Sputnik priletelo do Venezuely 99 vojenských činiteľov a bolo tam dopravených 35 ton materiálu.

Venezuelské úrady ani ruská ambasáda podľa agentúry AFP tieto informácie odmietli komentovať.

Rusko v posledných rokoch Venezuele predalo vojenské zariadenia za stovky miliónov dolárov, pripomenula agentúra AFP.

Ruské armádne lietadlá prileteli do Venezuely v decembri, aby sa tam zúčastnili spoločných manévrov.

V poslednej dobe Rusko otvorene stojí na strane autoritárskeho venezuelského vodcu Nicolása Madura, ktorého podporuje spolu s Čínou a stále ho uznáva ako venezuelského prezidenta.

Dočasným prezidentom krajiny sa však v januári nechal vyhlásiť vodca opozície Juan Guaidó a ako takého ho uznáva už vyše 50 krajín sveta - okrem USA tiež značná časť európskych krajín.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.