Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2019, 12:24

Američanka porodila vlastnú vnučku. Otcom je jej syn

Obaja otcovia podotýkajú, že ich dcéra Uma Louise bude aspoň mať veľkú rodinu, ktorá ju bude vychovávať.

Američanka porodila vlastnú vnučku. Otcom je jej syn
Zdroj: AP

Šesťdesiatjeden ročná Američanka porodila zdravé dievča, ktoré je jej vnučkou. Dieťa odnosila vo svojich útrobách preto, že chcela pomôcť svojmu homosexuálnemu synovi a jeho manželovi. Sama im možnosť využiť svoju maternicu ponúkla, píšu americké médiá.

Cecile Eledgeová zo štátu Nebraska má síce už za sebou menopauzu, avšak túžba jej syna Matthewa ju priviedla k nápadu, ktorý sprvu vyvolal len pobavené úsmevy.

"Samozrejme sa na tom všetci smiali," opísala prvotné reakcie podľa stanice BBC. Lenže jej tridsaťdvaročný syn a jeho partner Elliot Dougherty, ktorým ponúkla svoje vajíčka Doughertyho sestra, hľadali ženu, ktorá by im dieťa porodila.

A lekári konštatovali, že babička by skutočne svoje vnúča porodiť mohla. Kvôli nízkym mzdám učiteľa a kaderníka si vraj navyše nemohli finančne dovoliť "prenajať" maternicu inej ženy či zaplatiť darcovstvo vajíčok.

Navyše im to prišlo neosobné. Nechali preto vajíčka sestry oplodniť Matthewovými spermiami a spoľahli sa na jeho matku.

"Cítila by som sa strašne, keby sa niečo stalo. Dodržiavala som pokyny do písmena," povedala denníku USA Today žena, ktorá nakoniec minulý týždeň podľa lekárov porodila bez väčších problémov v stanovenom termíne.

Obaja otcovia podotýkajú, že ich dcéra Uma Louise bude aspoň mať veľkú rodinu, ktorá ju bude vychovávať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.