Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2019, 18:02

"Hra sa skončila." Trump sa pri Muellerovej správe inšpiroval seriálom Hra o tróny

Nie je to prvýkrát, čo Trump vo svojich príspevkoch na twitteri odkázal na populárny seriál.

"Hra sa skončila." Trump sa pri Muellerovej správe inšpiroval seriálom Hra o tróny
Zdroj: Twitter/Donald J. Trump

Krátko pred zverejnením správy osobitného vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý sa zaoberal ruskou úlohou v amerických prezidentských voľbách v roku 2016, prezident Donald Trump na twitteri napísal, že "hra sa skončila".

V texte na fotomontáži odkazuje na obľúbený seriál stanice HBO Hra o tróny, ktorého posledná séria sa začala vysielať túto nedeľu.

"Žiadna tajná dohoda. Žiadne bránenie spravodlivosti. Pre nenávistníkov a radikálnych ľavicových demokratov - hra sa skončila," znie nápis na fotomontáži, na ktorej stojí americký prezident chrbtom k divákovi zahalený v bielom dyme.

V príspevku bolo použité písmo nápadne podobné tomu, aké používa stanica HBO. Rovnako ako v anglickom originálnom názve Game of Thrones je aj v anglickom nápise Game Over na Trumpovej fotomontáži preškrtnuté tromi čiarami písmeno O.

HBO naznačuje zneužitie obchodnej značky

Nie je to prvýkrát, čo Trump vo svojich príspevkoch na twitteri odkázal na populárny seriál. Vlani v novembri upozornil citátom z tejto fantasy ságy na plánované zavedenie sankcií voči Iránu. Tento rok v januári zverejnil príspevok sa slovami "Múr sa blíži", ktoré odkazujú na dôležitú seriálovú vetu "Zima sa blíži".

V novembri na Trumpov tweet reagovala aj sama stanica HBO. Naznačila, že sa prezident dopustil "zneužitia obchodnej značky". Na januárový ani na aktuálny príspevok nereagovala.

Trump trvá na tom, že s Rusmi nespolupracoval

HBO v nedeľu odvysielala prvý diel záverečnej série obľúbeného seriálu, ktorý sa preslávil najmä tým, že ani hlavné postavy si v ňom nemôžu byť isté svojím životom. Na túto skutočnosť v reakcii na Trumpov príspevok upozornil aj analytik stanice CNN Renato Mariotti.

"Ak som sa niečo naučil pri sledovaní Hry o tróny, tak to, že by ste sa nemali obracať chrbtom a predpokladať, že hra skončila, kým nebežia záverečné titulky," napísal.

Trump dnes zverejnil sériu tweetov k očakávanému zverejneniu Muellerovej správy. Je medzi nimi napríklad aj video, na ktorom je zostrih prezidentových výstupov, v ktorých trvá na tom, že s Rusmi v kampani nespolupracoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.