Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2019, 12:45

Prišli oslavovať Veľkú noc. Dánsky miliardár stratil na Srí Lanke tri deti

Anders Holch Povlsen prišiel na Srí Lanku spoločne s manželkou a štyrmi deťmi stráviť Veľkú noc.

Anders Holch Povlsen
Zdroj: Reuters

Medzi obeťami bombových útokov na Srí Lanke, sú aj tri deti dánskeho miliardára a jedného z najbohatších Dánov Andersa Holcha Povlsena, majiteľa odevného reťazca Bestseller.

Informáciu priniesol portál BBC.

Na Srí Lanku prišiel spoločne s manželkou a štyrmi deťmi stráviť Veľkú noc.

"Bohužiaľ, túto informáciu môžeme potvrdiť," povedal jeho hovorca Jesper Stubkier. Dodal, že vzhľadom na súkromie rodiny nebudú poskytovať ďalšie informácie.

Dánsky miliardár je takisto majoritným akcionárom vo firme Asos a je najväčším súkromným vlastníkom pôdy vo Veľkej Británii. Množstvo pozemkov vlastní v Škótsku.

Nedeľnajšie bombové si vyžiadali najmenej 290 obetí na životoch a vyše 500 zranených.

Osem výbuchov, ktoré nastali v luxusných hoteloch a katolíckych kostoloch v metropole Kolombo, ako aj v dvoch ďalších srílanských mestách, bolo najhorším násilím v juhoázijskej ostrovnej krajine od konca tamojšej dlhoročnej občianskej vojny pred desaťročím. Medzi zabitými je podľa srílanskej vlády najmenej 27 cudzincov.

​Správa o ďalšom zvýšení počtu obetí prišla po oznámení, že neďaleko hlavného letiska v Kolombe v nedeľu večer našli a neskôr zneškodnili podomácky vyrobenú rúrkovú bombu.

V pondelok medzitým odvolali na Srí Lanke celoštátny zákaz vychádzania, vyhlásený po útokoch na 12 hodín. Ulice metropoly boli ráno prevažne prázdne, väčšina obchodov bola zatvorená, pričom tam hliadkovalo množstvo vojakov a policajtov, píše agentúra AP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.