Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2019, 12:53

VIDEO: Filipíny zasiahlo zemetrasenie. Zo strechy mrakodrapu sa valila voda

Zemetrasenie okrem iného poškodilo aj mrakodrap Anchor Skysuites s odkrytým bazénom na streche.

VIDEO: Filipíny zasiahlo zemetrasenie. Zo strechy mrakodrapu sa valila voda
Zdroj: Reuters

Na Filipínach bolo v utorok ďalšie zemetrasenie. Malo silu 6,3 stupňa Richterovej stupnice. 

Utorkové zemetrasenie roztriaslo aj mrakodrap, ktorý mal na streche vonkajší bazén. Z neho sa potom do ulíc Manily valila voda, pred ktorou museli obyvatelia utekať.

Zo strechy hotela sa počas zemetrasenia valila voda:

Podľa americkej geologickej služby USGS sa v pondelok zem zatriasla na ostrove Samar na juhu súostrovia Filipíny. Epicentrum otrasov bolo 13 kilometrov východne od mesta Tutubigan, ohnisko zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke 70 kilometrov.

Podľa agentúry Reuters zatiaľ nie sú informácie o prípadných obetiach alebo materiálnych škodách. V oblasti boli preventívne uzavreté školy a úrady.

Zemetrasenie o sile 6,1 v pondelok v provincii Pampanga na severofilipínskom ostrove Luzon zničilo niekoľko budov, miestne letisko, cesty, mosty a kostoly.

Otrasy, ktoré súostrovie zasiahli v pondelok, si vyžiadali podľa aktualizovanej bilancie najmenej 16 mŕtvych. Ďalších 24 ľudí je nezvestných.

Väčšina nezvestných je podľa úradov pod troskami zrútenej štvorposchodovej budovy, v ktorej sa nachádzal supermarket.

Súostrovie Filipíny sa nachádza v takzvanom ohnivom kruhu. Stretávajú sa tam tektonické dosky, zemetrasenia sú tam preto veľmi časté.

Zemetrasenie okrem iného poškodilo aj mrakodrap Anchor Skysuites s odkrytým bazénom na streche. Mrakodrap sa najprv začal kymácať zo strany na stranu a voda sa začala valiť po stenách budovy rovno do ulíc Manily. Občania začali pred valiacou sa vodou okamžite utekať, píše britský The Independent.

Kvôli zemetraseniu muselo byť tiež uzavreté medzinárodné letisko, ktoré predtým slúžilo ako americká základňa. Otrasy spôsobili škody na odletovej hale. Vďaka tomu muselo byť niekoľko letov z letiska zrušených.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.