Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2019, 13:48

VIDEO: Rušňovodič nezvládol Kimov príjazd. Vlak musel niekoľko metrov cúvať

Kim protokolárny problém podľa očitých svedkov zvládol s úsmevom.

VIDEO: Rušňovodič nezvládol Kimov príjazd. Vlak musel niekoľko metrov cúvať
Zdroj: Reuters

Pompézny začiatok návštevy severokórejského vodcu Kim Čong-una v Rusku v stredu na vladivostockej stanici poznamenal drobný problém, keď rušňovodič Kimovho vlaku minul pripravený červený koberec a musel sa súpravou niekoľko metrov cúvať.

Nepodarené zastavenie Kimovho vlaku môžete sledovať v čase od 17:20:

Kim protokolárny problém podľa očitých svedkov zvládol s úsmevom, hostitelia pre neho pripravili boršč, kaviár a pelmene.

Vítací zbor musel niekoľko minút trpezlivo čakať, než sa obrnenému kolosu podarilo zaradiť spiatočku, aby mostíky spájajúce vlak s hranou nástupišťa boli pristavené na správnom mieste a hosť mohol vykročiť po pripravenom koberci. Príchod severokórejského vodcu vysielala v priamom prenose spravodajská ruská televízia.

​Ruskí úradníci agentúre Interfax potvrdili, že summit sa vo štvrtok uskutoční v areáli Ďalekovýchodnej federálnej univerzity na ostrove Russkij. Severokórejská strana žiadne špeciálne požiadavky nemala, Kim má okrem rokovania s prezidentom Vladimirom Putinom na programe aj "návštevu pracovných kolektívov a kultúrnych domov a stretnutie s prostými ľuďmi," povedal novinárom guvernér Prímorského kraja Oleg Kožemjako.

Rodina Kimov si na ceremoniály na vlakovej stanici potrpela už za generácie Kim Čong-Unova dedka Kim Ir-sena.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.