Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2019, 09:47

USA odporučili po útokoch svojim občanom, aby zvážili cestovanie na Srí Lanku

Podobné výstrahy ako Spojené štáty vydali aj Austrália, Nemecko i Británia.

USA odporučili po útokoch svojim občanom, aby zvážili cestovanie na Srí Lanku
Zdroj: Reuters

Americké ministerstvo zahraničných vecí zvýšilo v piatok úroveň výstrahy pred cestovaním na Srí Lanku a upozornilo svojich občanov, aby zvážili návštevu tejto ostrovnej krajiny v dôsledku série samovražedných bombových útokov, pri ktorých v nedeľu zahynulo viac ako 250 ľudí. Informovala o tom v noci na sobotu agentúra AFP.

Rezort diplomacie USA vo vyhlásení tiež uviedol, že nariadil odchod všetkých príbuzných zamestnancov americkej vlády v školskom veku. Ministerstvo odsúhlasilo odchod aj personálu, ktorý nie je v pohotovosti.

Vo vyhlásení ministerstvo dodalo, že "teroristi sa pravdepodobne chystajú spáchať ďalšie útoky (na Srí Lanke)... pričom sa zamerajú na turistické lokality, cestovné uzly, trhoviská, nákupné centrá, vládne inštitúcie, hotely, kluby, reštaurácie, miesta na bohoslužby, parky, veľké športové a kultúrne podujatia, vzdelávacie inštitúcie, letiská, nemocnice a ďalšie verejné miesta".

Podobné výstrahy ako Spojené štáty vydali aj Austrália, Nemecko i Británia. Po varovaní pred ďalšími útokmi platia v uliciach Kolomba prísne bezpečnostné opatrenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.