Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2019, 13:01

Nečakaný krok Kremľa. Putin zvažuje ponúknuť občianstvo všetkým Ukrajincom

Rusko sa minulý týždeň rozhodlo udeliť ruské pasy obyvateľom východoukrajinských povstaleckých oblastí v zrýchlenom procese.

Nečakaný krok Kremľa. Putin zvažuje ponúknuť občianstvo všetkým Ukrajincom
Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu oznámil, že Moskva uvažuje nad zjednodušením postupu pri získaní ruského občianstva pre všetkých Ukrajincov, informovala agentúra AFP.

Rusko sa minulý týždeň rozhodlo udeliť ruské pasy obyvateľom východoukrajinských povstaleckých oblastí v zrýchlenom procese, čo podľa AFP spôsobilo v Kyjeve pobúrenie.

"Uvažujeme pri udeľovaní občianstva o zjednodušenom procese pre všetkých občanov Ukrajiny, nielen pre obyvateľov Doneckej ľudovej republiky (DĽR) a Luhanskej ľudovej republike (LĽR)," povedal Putin na tlačovej konferencii v Pekingu a spomenul pritom separatistické oblasti na východe Ukrajiny, v ktorých vládnu povstalci podporovaní Moskvou.

Ruský prezident na tlačovej konferencii takisto oznámil, že Rusko nezvýši produkciu ropy bezprostredne po tom, ako USA 2. mája zrušia výnimku v zákaze dovozu iránskej ropy. Cieľom zrušenia výnimky je znížiť vývoz iránskej ropy na nulu.

Rusko je podľa Putina v oblasti dodávok ropy pripravené vyhovieť požiadavkám všetkých svojich partnerov na celom svete.

Washington v novembri 2018 udelil výnimku ôsmim krajinám vrátane Číny, Turecka a Južnej Kórey.

Prezident Putin sa v Pekingu zúčastňuje na fóre o čínskej iniciatíve tzv. Novej hodvábnej cesty.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.